Pokuta

Spoločnosť Wells Fargo súhlasila s vyrovnaním vo výške 3,7 miliardy USD s Úradom pre finančnú ochranu spotrebiteľov s cieľom vyriešiť rôzne obvinenia zo zlého zaobchádzania so zákazníkmi vrátane pokuty 1,7 miliardy USD, ktorá je najväčšou v histórii CFPB. Dohoda zahŕňa viac ako 2 miliardy dolárov ako „nápravu pre spotrebiteľov“, uviedla CFPB vo vyhlásení v utorok, v ktorom citovala „rozšírené zlé hospodárenie“ s pôžičkami na autá, hypotékami a vkladovými účtami.

„Cyklus porušovania zákona Wells Fargo oplachovania a opakovania poškodil milióny amerických rodín,“ uviedol vo vyhlásení riaditeľ CFPB Rohit Chopra. „Úrad pre finančnú ochranu spotrebiteľov nariaďuje Wells Fargo vrátiť miliardy dolárov spotrebiteľom v celej krajine. Toto je dôležitý počiatočný krok pre zodpovednosť a dlhodobú reformu pre túto spoločnosť.

Pod vedením generálneho riaditeľa Charlieho Scharfa sa Wells Fargo snaží vyriešiť množstvo škandálov, ktoré sa začali v roku 2016 odhalením, že banka otvorila milióny falošných účtov. Problémy sa objavili naprieč obchodnými líniami, čo viedlo k odvolaniu dvoch generálnych riaditeľov a množstvu nákladných sankcií, vrátane rozhodnutia Federálneho rezervného systému obmedziť aktíva firmy. Banka vyčlenila v treťom štvrťroku 2 miliardy dolárov na pokrytie rôznych regulačných a právnych problémov vrátane likvidácie poškodených zákazníkov. Scharf v októbri varoval, že obvinenie „nie je koniec“.

Chopra už predtým sľúbil, že tresty veľkých firiem budú bolestivejšie. V roku 2016 agentúra udelila pokutu 100 miliónov dolárov spoločnosti Wells Fargo so sídlom v San Franciscu za otvorenie účtov bez povolenia zákazníkov. V roku 2018 agentúra uložila sankciu vo výške 1 miliardy USD za ďalšie pochybenie, ale banke poskytla úver vo výške 500 miliónov USD na súbežné vyrovnanie s úradom kontrolóra meny.

Chopra, ktorý bol menovaný prezidentom Joeom Bidenom, je pod tlakom progresívcov v Demokratickej strane, aby znovu posilnil strážcu spotrebiteľov, ktorý sa podľa nich stiahol z tvrdšej tvorby a presadzovania politiky za bývalého republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa.

Akcie Wells Fargo


Akcie spoločnosti Wells Fargo, v tomto roku klesli -12,53 % o a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 41,82 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 10,9 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 6,5 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokL3Harris kúpi Aerojet Rocketdyne za 4,7 miliardy dolárov
Ďalší článokSpoločnosť Philips tvrdí, že testy ich výrobkov stiahnutých z trhu nepoukazujú na zdravotné riziká
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno