Aerojet Rocketdyne najnovšou akvizíciou L3Harris

Spoločnosť L3Harris Technologies, súhlasila s kúpou výrobcu raketových motorov Aerojet Rocketdyne Holdings za 4,7 miliardy USD. Firme Aerojet sme sa tiež venovali v našom článku o vesmírnych akciách. L3Harris zaplatí 58 USD za každú akciu Aerojet, čo predstavuje 37 % prémiu.

„Vďaka tejto akvizícii využijeme kombináciu talentu viac ako 50 000 zamestnancov na neustále zlepšovanie procesov, zlepšovanie obchodných operácií a zvyšovanie výkonnosti tohto kľúčového národného aktíva,“ povedal Christopher E. Kubasik, generálny riaditeľ spoločnosti. Akcie Aerojetu tento rok vzrástli o 17 %, pričom v piatok uzavreli na 54,9 USD, čím spoločnosť získala trhovú hodnotu 4,4 miliardy USD.

Aerojet vyrába celý rad rakiet vrátane hypersonických motorov a elektrických systémov pre zákazníkov vrátane NASA, Boeing, Raytheon Technologies a Lockheed Martin, ktorá je jednou z najväčších zbrojárskych firiem na svete. Akvizícia má pomôcť L3Harris konkurovať väčším zbrojárskym výrobcom, ako sú Raytheon a Lockheed Martin.

Nejde pritom o prvú snahu o predaj spoločnosti Aerojet Rocketdyne. V decembri 2020 firma prijala ponuku Lockheed Martin v hodnote 4,4 miliardy USD. Táto dohoda bola stiahnutá tento rok vo februári po tom, čo ju regulátori zablokovali z protimonopolných dôvodov.

Akcie L3Harris


Akcie spoločnosti L3Haris, v tomto roku vzrástli o +1,73 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 54,9 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 48,1 násobok ročného zisku na akciu (P/E) a 20,5 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokZávod o výrobu globálnych polovodičov sa mení na vojnu
Ďalší článokWells Fargo zaplatí 3,7 miliardy dolárov za zlé zaobchádzanie so zákazníkmi
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno