Holandská zdravotnícka technologická spoločnosť Philips v stredu uviedla, že nezávislé testy jej dýchacích prístrojov zapojených do rozsiahleho globálneho stiahnutia z trhu ukázali obmedzené zdravotné riziká. Spoločnosť minulý rok otriasla investormi stiahnutím miliónov dýchacích prístrojov a ventilátorov používaných na liečbu spánkového apnoe, pretože pena používaná na tlmenie hluku zo zariadení sa môže degradovať a stať sa toxickou, čo predstavuje potenciálne riziko rakoviny.

Obavy z veľkých súdnych sporov odvtedy zmazali 70 % z trhovej hodnoty spoločnosti. Akcie Philipsu v stredu ráno vzrástli o 3,5 %. „Môžeme konštatovať, že celý produkt je v súlade s bezpečnostnými normami. To je veľmi povzbudivá správa,“ povedal pre Reuters generálny riaditeľ Roy Jakobs. Spoločnosť Philips uviedla, že najnovšie testy ukázali, že vystavenie emisiám častíc z degradovanej peny v zariadeniach DreamStation „nepravdepodobne povedie k značnému poškodeniu zdravia pacientov“, za predpokladu, že stroje neboli ošetrené čistiacimi prostriedkami na báze ozónu.

philips 2
Zdroj: Bloomberg

Spoločnosť uviedla, že výsledky tiež ukázali, že sa neočakáva vystavenie emisiám prchavých organických zlúčenín a že to nebude mať dlhodobé zdravotné následky pre pacientov. Spoločnosť Philips už začiatkom tohto roka uviedla, že testy ukázali, že degradácia peny je veľmi zriedkavá a súvisí s používaním nepovolených čistiacich prostriedkov na báze ozónu. Uviedla, že ďalšie testy teraz ukázali, že stroje čistené týmito produktmi majú 14-krát vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať výraznú viditeľnú degradáciu peny ako tie, ktoré boli ošetrené povolenými produktmi.

Minulý rok spoločnosť SoClean, nezávislý dodávateľ dezinfekčných systémov na báze ozónu, podala žalobu na spoločnosť Philips, ktorú obvinila z prudkého poklesu predaja kvôli obvineniam, že problémy so zariadeniami na spánkové apnoe spôsobili produkty na báze ozónu. Americký úrad pre potraviny a liečivá (FDA) stále zvažuje výsledky a „môže dospieť k iným záverom“, uviedol Philips.

Spoločnosť uviedla, že očakáva ukončenie sťahovania a výmeny všetkých dotknutých produktov v prvej polovici roku 2023, keďže v súčasnosti vyrobila 90 % všetkých potrebných náhradných zariadení. Testovací a výskumný program bol vykonaný s piatimi nezávislými certifikovanými testovacími laboratóriami a výsledky boli preskúmané a hodnotené kvalifikovanými odborníkmi tretích strán a spoločnosťou Philips Respironics, ako aj externým lekárskym panelom, uviedla spoločnosť.

Akcie Philips


Akcie spoločnosti Philips, v tomto roku klesli -62,9 % o a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 13,19 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 0,6 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 13,2 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokWells Fargo zaplatí 3,7 miliardy dolárov za zlé zaobchádzanie so zákazníkmi
Ďalší článokNike prepvapil trhy silným rastom, akcie prudko stúpli
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno