Koniec zdieľaných hesiel

Warner Bros. Discovery plánuje zastaviť možnosť zdieľania hesiel na svojej streamovacej platforme, ktorá kedysi niesla názov HBO Max. Spoločnosť Max od Warner Bros. Discovery začne koncom tohto roka so zásahom proti zdieľaniu hesiel a očakáva sa, že bude rozširovať tieto opatrenia v roku 2025.

Rozhodnutie prichádza v čase, keď zábavné spoločnosti čelia tlaku akcionárov na zvýšenie ziskovosti svojich streamovacích služieb. Cieľom obmedzenia zdieľania hesiel je zvýšiť počet individuálnych predplatiteľov, čo by mohlo viesť k zvýšeniu počtu samostatných predplatných účtov a zvýšeniu príjmov.

JB Perrette, vedúci globálneho streamovania a hier spoločnosti, zdôraznil význam tejto iniciatívy, pričom porovnal úspech Netflixu, ktorý zaviedol podobné opatrenia. Uznal však rozdiel v rozsahu medzi oboma spoločnosťami, keďže WBD je stále relatívne novým hráčom na trhu so streamovaním.

Netflix nedávno oznámil rast z hľadiska počtu predplatiteľov. Rast tržieb tiež akceleruje a ziskové marže sa zväčšujú. Obrat spôsobilo najmä obmedzenie zdieľanie účtov, zvýšenie niektorých cenových plánov, ale aj spustenie reklamnej verzie, ktorá je lacnejšia. Akcie Netflixu sa stále úplne nespamätali z tvrdého pádu a obchodujú sa 29 % pod historicky najvyššími úrovňami, ale kto na ne stavil v dobe prepadu, môže byť dnes vysmiaty.

Aj gigant Disney sa pridáva k tomuto kroku, keď nedávno oznámil plány na obmedzenie zdieľania hesiel na platformách Disney+ a Hulu. Tento strategický krok má za cieľ vyvážiť spomalený rast počtu predplatiteľov a nárast odhlásení zo streamovacích služieb.

Podľa Antenna sa rast počtu predplatných služieb v roku 2023 výrazne spomalil v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi, pričom rýchlosť zrušenia predplatného sa od roku 2019 takmer trojnásobne zvýšila. Napriek týmto výzvam dosiahol Warner Bros. Discovery míľnik v roku 2023, keď získal celoročný zisk zo svojich streamovacích služieb a stal sa tak prvou mediálnou spoločnosťou, okrem Netflixu, ktorá to dosiahla.

Opatrenia proti zdieľaniu hesiel signalizujú zmenu v odvetví streamovacích služieb. Spoločnosti snažia nájsť rovnováhu medzi ziskovosťou a pohodlím používateľov, pričom sa prispôsobujú meniacemu sa spotrebiteľskému správaniu. Na obrázku nižšie môžeme sledovať rast počtu predplatných služieb či zrušenie predplatného.

Warner Bros. Discovery zasiahne proti zdieľaniu hesiel

Akcie Warner Bros. Discovery


Akcie firmy od začiatku roka odpísali -25,2% a v súčasnosti sa obchodujú za 8,73 USD. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 3,4 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 2,7 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 21 miliardy USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FocusGuru
Predchádzajúci článokGrab plánuje zdvojnásobiť rast a zameriava sa na umelú inteligenciu
Ďalší článokČínsky ropný koncern CNOOC objavil obrovské ropné pole
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno