Aktualizácie pre Bard

Google pokračuje vo vojne AI a predstavil množstvo vylepšení pre svojho chatbota Bard, vrátane integrácie so službami Gmail, Dokumenty, Disk, Google Flights a YouTube. Technologický gigant tiež oznámil nový spôsob kontroly faktov odpovedí chatbota.

Aktualizácie, nazývané Bard Extensions a double-check, sú jedny z najväčších, ktoré spoločnosť Google zaviedla pre Bard a predstavujú významný krok v snahe spoločnosti urobiť chatbota lepším ako ChatGPT od Microsoftu. „Po prvýkrát budú ľudia schopní integrovať jazykový model do svojho osobného života,“ povedal vedúci produktu Bard Jack Krawczyk. „Prinášame vám možnosť spolupracovať v Barde s vaším Gmailom s vašimi Dokumentmi Google, s Diskom, ako aj s ďalšími službami Google, ako sú Mapy, Hotely, Lety, alebo YouTube.“

Rozšírenia Bard vám umožňujú používať chatbota na získavanie konkrétnych informácií z vašich e-mailov a dokumentov, rezervovanie letov a vyhľadávanie na YouTube. Krawczyk uviedol príklad rezervácie výletu s priateľmi do Grand Canyonu. Vysvetlil, ako môžete pomocou Barda vyhľadať dátumy, ktoré vám odporučil váš priateľ v e-maile, použiť robota na vyhľadávanie letov a hotelov na tieto dátumy a vytvoriť itinerár vašej cesty.

Možnosť jednoduchého získavania relevantných informácií z vašich e-mailov môže obrovská výhoda pre používateľov. Predstavte si, že už nemusíte triediť správu po správe, napríklad pri hľadaní rezervácií na večeru, ktoré ste si rezervovali minulý týždeň. Vždy môžete použiť vstavanú možnosť vyhľadávania v Gmaile.

Bard môže tiež prechádzať vaše e-maily a poskytnúť vám súhrn vašich najdôležitejších správ. Krawczyk povedal, že túto funkciu používa na rýchlejšie preosievanie e-mailov z predškolského zariadenia jeho dieťaťa a na ľahké získavanie formulárov, ktoré potrebuje podpísať, alebo iných dokumentov, ktoré potrebuje skontrolovať.

Medzi ďalšie príklady Bard Extensions uviedol možnosť vyhľadávať hotely cez Google Hotels a videá s atrakciami v meste pre deti na YouTube. Všeobecne platí, že pridanie rozšírení Bard má za cieľ zvýšiť užitočnosť chatbota tým, že uľahčí prístup k viacerým aplikáciám z jedného miesta.

Čo kontrola osobných údajov?

Dôležité je, že Krawczyk povedal, že Google nepoužije vaše osobné údaje na školenie verejnej verzie Barda. „Vaše informácie sú prístupné iba na úrovni výzvy,“ vysvetlil. „Bard neukladá tvoju doručenú poštu.“ Bard neukladá váš Google Disk. Ľudia sa môžu prihlásiť do konta a umožniť Bardovi prístup k informáciám ale nemusia.

V súčasnosti sú rozšírenia Bard dostupné iba v angličtine a pre spotrebiteľské verzie aplikácií spoločnosti. Ale Krawczyk povedal, že Google, ktorý je dominantný na trhu vyhľadávania, momentálne pracuje na verzii pre svoje podnikové aplikácie. Okrem Bard Extensions spoločnosť oznámila novú funkciu dvojitej kontroly pre Bard. Dvojitá kontrola znamená doslova použiť Google na dvojitú kontrolu odpovedí chatbota na otázky a výzvy používateľov.

Ak sa napríklad spýtate Barda, ako sa Mets darilo tento rok, chatbot vám poskytne informácie, ako sú štatistiky, ako aj všeobecné zhrnutie nedostatkov tímu. Potom môžete kliknúť na tlačidlo dvojitej kontroly pod Bardovou odpoveďou a skontrolovať, či sú Bardove odpovede presné alebo nie. Podľa Krawczyka má táto funkcia pomôcť zistiť, kedy chatbot „halucinuje“ odpovede a kedy nie.

Keď dvakrát skontrolujete jednu z Bardových odpovedí, niektoré časti výrokov chatbota sa zvýraznia nazeleno, iné na oranžovo a zvyšok sa nezvýrazní vôbec. Text zvýraznený zelenou farbou znamená, že Google dokázal nájsť informácie na zálohovanie Bardovej odpovede. Oranžová znamená, že Google našiel informácie, ktoré ukazujú, že Bardova odpoveď je nesprávna. Ak text nie je zvýraznený, znamená to, že Google nedokázal nájsť nič, čo by potvrtrdilo, že je správny alebo nesprávny.

Akcie Google


Akcie Alphabet si v tomto roku pripísali +47,2 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni $131,1. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 27,8 násobok zisku na akciu (P/E); 24,2 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 17,6 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokBiznis čipového giganta Broadcom nebude ľahké nahradiť
Ďalší článokAnalýza akcie Nvidia: Od grafických procesorů v lídra na poli AI
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno