Dungeon & Fighter bude skôr ako sa očakávalo

Akcie Tencent Holdings vzrástli najviac od decembra minulého roku. Najväčšia čínska internetová firma ohlásila skorší ako očakávaný debut jednej z najviac očakávaných mobilných hier tohto roka. Manažment firmy stanovil začiatok 21. mája za oficiálne spustenie Dungeon & Fighter Mobile od spoločnosti Nexon. Zatiaľ teda iba pre Čínu, avšak všeobecne sa očakáva, že herný titul osvieži starú sériu, priláka nových používateľov a potvrdí uvoľňujúce sa postoje Pekingu voči najväčšiemu hernému trhu na svete.

Zdá sa tak, že Čínsky regulátor aspoň čiastočne popustili uzdu. Však ešte začiatkom roka sa písalo o mnohých nariadeniach. Kontroverzné nariadenia, ktoré zahŕňali stropy na výdavky v hre a zákaz odmien za časté prihlásenie, vtedy oživili obavy, že sa krajina vracia k zásahu proti internetovým firmám z roku 2021.

Čínsky líder sociálnych médií tak hľadá svoj ďalší veľký úspech po rokoch regulácie, ktoré spomalili vývoj. Dungeon & Fighter Mobile nie je však stávka na istotu, musí sa vyrovnať s konkurenčnými titulmi od spoločností ByteDance a Mihoyo, ale investori očakávajú, že známa značka sa nakoniec stane slušným zdrojom príjmov.

„Očakávame, že výnosy z hier sa v druhom kvartáli 2024 otočia“ napísal analytik spoločnosti Jefferies Thomas Chong, pričom predpovedal, že bojová hra typu RPG môže generovať ročné príjmy vo výške 828 miliónov USD. „Okrem D&F má Tencent niekoľko nových značiek, ktoré môžu poháňať budúci rast,“ dodal. Najpredávanejší titul spoločnosti Nexon mal predbežnú registráciu viac ako 60 miliónov čínskych používateľov pred svojím pôvodne plánovaným vydaním v auguste 2020. D&F má viac ako 850 miliónov registrovaných hráčov na PC a konzolách po celom svete.

Akcie spoločnosti Nexon na správu reagovali rastom 5,7 % a vyskočili najviac za viac ako dva mesiace. Akcie Tencent po oznámení vzrástli o 5,5 % a patrili medzi najväčších víťazov v indexe sledujúcom čínske technologické spoločnosti (FTSE China A 600). Rast bol približne rovnaký, ako keď Washington schválil návrh zákona o zákaze, ktorý by prinútil čínskeho vlastníka TikTok (ByteDance) buď predať veľmi populárnu video aplikáciu, alebo ju zakázať v Spojených štátoch.

Výkonní pracovníci Tencentu uviedli, že vývoj hry zrýchlili po pozitívnych testovacích výsledkoch. Manažment sa dosť spolieha, že tento titul obnoví predaje po slabšom prvom štvrťroku. Predaj nového titulu Dream Star klesol v posledných mesiacoch kvôli ostrému súpereniu so spoločnosťou Eggy Party od vývojárskej firmy NetEase. „Trh pravdepodobne túto udalosť vníma ako pozitívny vývoj pre výnosy z hier Tencentu v tomto kvartáli,“ napísala analytička spoločnosti Citigroup, Alicia Yap.

Akcie Tencent


Akcie firmy za posledných 12 mesiacov klesli o -7,2 % a v súčasnosti sa obchodujú na cene 38,9 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 24,9násobok zisku na akciu (P/E); 13,2 násobok očakávaného budúcoročného zisku na akciu (Forward P/E) a 15,8 násobok EV/EBITDA. Súčasná trhová hodnota je na úrovni 367,2 miliárd USD. Dividendový výnos pri súčasnej cene akcií predstavuje 1,06 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokUkazovateľ EV/EBITDA a jeho využitie pri analýze akcií
Ďalší článokMeta a obrovské očakávania, s čím príde Mark Zuckerberg tentokrát?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno