More
  Home Krátké správy Holandský automobilový koncern Stellantis zaznamenal rast predaja v Európe. Podiel automobilky na trhu stúpol na 19,2 %. Predaj vzrástol o 22,7 % v Nemecku, 18,7 % vo Veľkej Británii a 12,1 % v Portugalsku. Vo Francúzsku a Taliansku bol nárast menej výrazný, a to o 7,3 % resp. 4,3 %.

  Holandský automobilový koncern Stellantis zaznamenal rast predaja v Európe. Podiel automobilky na trhu stúpol na 19,2 %. Predaj vzrástol o 22,7 % v Nemecku, 18,7 % vo Veľkej Británii a 12,1 % v Portugalsku. Vo Francúzsku a Taliansku bol nárast menej výrazný, a to o 7,3 % resp. 4,3 %.

  Holandský automobilový koncern Stellantis zaznamenal rast predaja v Európe. Podiel automobilky na trhu stúpol na 19,2 %. Predaj vzrástol o 22,7 % v Nemecku, 18,7 % vo Veľkej Británii a 12,1 % v Portugalsku. Vo Francúzsku a Taliansku bol nárast menej výrazný, a to o 7,3 % resp. 4,3 %.

  Stellantisu sa darí

  Objem predaja skupiny Stellantis v prvom štvrťroku vzrástol, pričom jej podiel na európskom trhu dosiahol 19,2 %, čo je nárast o 0,9 percentuálneho bodu. Nadnárodná automobilová skupina Stellantis oznámila, že objem predaja v prvom štvrťroku 2024 sa zvýšil medziročne o 5,4 %, pričom dvojciferný rast zaznamenala na väčšine európskych trhov.

  Podľa správy portálu businesstimes, predaj skupiny Stellantis vzrástol o 22,7 % v Nemecku, 18,7 % vo Veľkej Británii a 12,1 % v Portugalsku. Vo Francúzsku a Taliansku bol nárast menej výrazný, a to o 7,3 % resp. 4,3 %. Čo sa týka predaja batériových elektrických vozidiel, v prvých troch mesiacoch tohto roka skupina Stellantis zaznamenala medziročný nárast o 4,5 %. Najväčší záujem o tieto vozidlá bol zaznamenaný vo Francúzsku, kde stúpol o 54 %, nasledovaný Britániou (9 %), Poľskom (8,9 %) a Portugalskom (5,5 %).

  Automobilka Stellantis dosiahla vlani rekordný zisk 18,6 miliardy EUR, ktorý zvýšila medziročne o 11 %. Čisté tržby skupiny stúpli o 6 % na rekordných 189,5 miliardy EUR. V reakcii na rekordný rok sa rozhodla európska spoločnosť zvýšiť svoju dividendu o 16 % na 1,55 eura za akciu. Dividendový výnos tak pri súčasnej cene akcií predstavuje až 6,08 %. Manažment zároveň plánuje odkúpiť vlastné akcie v hodnote 3 miliárd eur a plánuje nový program zamestnaneckých akcií.

  Skupina v októbri 2023 tiež oznámila investíciu vo výške 1,5 miliardy eur do čínskeho výrobcu elektromobilov Leapmotor, pričom sa dohodli na založení spoločného podniku s cieľom výroby a distribúcie modelov mimo Číny. Nedávno tiež oznámila 150-miliónovú investíciu do francúzskeho startupu Tiamat, ktorý sa zameriava na výrobu sodíkových iónových batérií, v ktorom nie je použité lítium. Finančné prostriedky budú čiastočne použité na výstavbu továrne na batérie v severnom Francúzsku.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 82,1 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +51,7 % o a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 71,6 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.