More

  Predaj osobných počítačov v prvom kvartáli tohto roku sa vrátil k rastu. Predaje osobných PC zažili dva roky globálneho poklesu, v dôsledku útlmu dopytu počas pandémie.

  Predaj osobných počítačov v prvom kvartáli tohto roku sa vrátil k rastu. Predaje osobných PC zažili dva roky globálneho poklesu, v dôsledku útlmu dopytu počas pandémie.

  Predaj PC vzrástol

  Predaj osobných počítačov v prvom kvartáli tohto roku sa vrátil k rastu, čo naznačujú predbežné údaje spoločnosti pre prieskum trhu International Data Corporation (IDC). Po dvoch rokoch poklesu zaznamenal globálny predaj osobných počítačov v prvom štvrťroku tohto roku nárast. Za prvé tri mesiace tohto roka sa predalo celosvetovo 59,8 milióna osobných počítačov, čo predstavuje zvýšenie o 1,5 % v medziročnom porovnaní a návrat na predpandemické úrovne predaja.

  Tento kvartálny rast je prvým za posledné dva roky. Počas tejto doby negatívne ovplyvňoval predaj osobných počítačov nielen útlm dopytu počas pandémie, ale aj ekonomické faktory, ako je vysoká inflácia a rast úrokových sadzieb, ktoré odrádzali firmy aj spotrebiteľov od nákupu nových počítačov.

  Podľa spoločnosti IDC k návratu k rastu výrazne prispela zmierňujúca sa inflácia, čo umožnilo zotavenie dopytu v Európe a Amerike. Naopak, čínska ekonomika a záujem o tento segment počítačov sa v Číne ďalej zhoršovali. Napriek tomu sa očakáva, že trh s osobnými počítačmi bude rásť počas celého roka. Najúspešnejšou firmou bola opäť čínska spoločnosť Lenovo, ktorej podiel na trhu dosiahol 23 %. Nasledovali firmy HP a Dell Technologies s trhovými podielmi zhruba 20 % a 15,5 %.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spomínaných spoločností si môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.