More

  Pfizer sa zbavuje podielu vo výške 3,5 miliardy USD vo firme vyrábajúcej Sensodyne, Haleon. Americká farmaceutická firma Pfizer predala 594 miliónov akcií za cenu 3,60 EUR za kus.

  Pfizer sa zbavuje podielu vo výške 3,5 miliardy USD vo firme vyrábajúcej Sensodyne, Haleon. Americká farmaceutická firma Pfizer predala 594 miliónov akcií za cenu 3,60 EUR za kus.

  Pfizer sa zbavuje podielov v Haleon

  Haleon oznámil, že jeho hlavný akcionár Pfizer sa zbavil približne 3,5 miliardového podielu vo firme pre zdravotníctvo, čím znížil svoj podiel v britskej spoločnosti na 22,6 %. Pfizer predtým držal 32 % podiel, nasledovaný druhým najväčším akcionárom GSK Consumer Healthcare, ktorý má podiel vo výške 4,2 %.

  Toto je prvý predaj podielu Pfizer v Haleon od chvíle, keď spoločnosť bola oddelená od GlaxoSmithKline a uvádzaná na burzu v roku 2022 tri roky po jej vzniku spojením spotrebiteľských zdravotníckych jednotiek farmaceutických gigantov. Pfizer minulý rok oznámil, že plánuje znížiť svoje vlastníctvo „pomaly a metódicky“ v priebehu niekoľkých mesiacov. Medzitým GlaxoSmithKline, ktorá pôvodne držala podiel vo výške 12,9 %, ho za posledný rok postupne znížila. Posledný predaj bol v uskutočnený v januári.

  Pfizer predal 594 miliónov akcií za cenu 3,60 EUR za kus a približne 196,5 milióna amerických depozitárnych akcií (ADS) za 7,85 USD za kus, čo zodpovedá približne 3,1 miliardy USD. Predaj podielu a spätný odkup sa očakáva 21. marca a akcie Pfizer budú podliehať obdobiu 90-dňového zablokovania v súvislosti s predajom.

  Sensodyne je zubná pasta, ktorá je známa svojím účinkom pri liečbe citlivých zubov. Je určená pre ľudí, ktorí majú citlivé zuby a reagujú na teplo, chlad, kyslík alebo sladké potraviny a nápoje bolesťou. Sensodyne obsahuje zložky, ktoré pomáhajú zosilniť a posilniť ochrannú vrstvu zubov, čím sa znižuje citlivosť a nepríjemné pocity pri konzumácii rôznych druhov potravín a nápojov. Je vyvinutá farmaceutickou spoločnosťou GSK Consumer Healthcare.

  V súčasnosti má firma Haleon trhovú kapitalizáciu 38,6 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +1 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 8,3 USD. Ide tak o 22. najhodnotnejšiu britskú firmu.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.