More

  Akcie Domino’s Pizza vzrástli o takmer 6 % po tom, čo firma vo 4. štvrťroku 2023 prekonala očakávania Wall Street. Firma zvýšila svoju kvartálnu dividendu o 25 % na 1,51 USD na akciu a oznámila ďalší plán odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy USD.

  Akcie Domino’s Pizza vzrástli o takmer 6 % po tom, čo firma vo 4. štvrťroku 2023 prekonala očakávania Wall Street. Firma zvýšila svoju kvartálnu dividendu o 25 % na 1,51 USD na akciu a oznámila ďalší plán odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy USD.

  Kvartálne výsledky Domino’s Pizza

  Akcie spoločnosti vzrástli takmer o 7 % v rozšírenom obchodovaní, keďže tiež zvýšila svoju kvartálnu dividendu o 25 % na 1,51 USD na akciu a oznámila ďalší plán odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy USD. Po boji so spomalením predaja na začiatku roku 2023 spoločnosť v posledných mesiacoch zaviedla viaceré iniciatívy, vrátane akcií a poskytovania viac vykúpiteľných bodov svojim vernostným programom, čo jej pomohlo zvrátiť situáciu a prilákať viac spotrebiteľov.

  Tržby firmy boli vo výške vo výške 1,40 miliardy USD, čo zaostávalo za očakávaniami analytikov 1,42 miliardy USD. Prevádzkový príjem vzrástol v 4. štvrťroku o 3,4 %, čo bolo spôsobené vyššími globálnymi príjmami z franšízových licenčných poplatkov a zlepšenou hrubou maržou dodávateľského reťazca. Čistý zisk zaznamenal mierny pokles o 0,6 %, najmä v dôsledku zvýšenia rezervy na dane z príjmov. Zriedený zisk na akciu vzrástol o 1,1 % na 4,48 USD v 4. štvrťroku 2023. Zvýšil sa aj free cash flow spoločnosti, ktorý v roku 2023 dosiahol 485,5 milióna USD, z 388,1 milióna USD v roku 2022.

  Akcie Domino's Pizza vzrástli o takmer 6 % po tom, čo firma vo 4. štvrťroku 2023 prekonala očakávania Wall Street. Firma zvýšila svoju kvartálnu dividendu o 25 % na 1,51 USD na akciu a oznámila ďalší plán odkúpenia akcií v hodnote 1 miliardy USD.

  Domino’s Pizza naďalej efektívne vykonáva svoju rastovú stratégiu, o čom svedčia jej prevádzkové a finančné výsledky. Zameranie spoločnosti na rozšírenie svojej globálnej prítomnosti, optimalizáciu dodávateľského reťazca a využitie digitálnych platforiem na predaj podčiarkuje jej záväzok k dlhodobému rastu a hodnote pre akcionárov.

  Napriek tomu, že ako iné veľké reťazce rýchleho občerstvenia, ako McDonald’s a materská spoločnosť KFC Yum Brands, ktoré utrpeli pokles v zahraničnom obchode v súvislosti s konfliktom na Strednom východe, rast rovnakých obchodov v Domino’s na medzinárodnej úrovni vo výške 0,1 % zaostal za odhadmi približne 3 %.

  Vyššie mzdy a náklady spojené s oživením vernostného programu pozreli na marže na úrovni spoločností Domino’s vlastnených v USA, ale nižšie náklady na potraviny viedli k štvrťročnému zisku na akciu vo výške 4,48 USD. Analytici priemerne odhadovali zisk na akciu vo výške 4,38 USD. Akcie firmy vzrástli za posledný rok o +46,7 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 433,6 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 15,1 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.