More
  Home Krátké správy Britská spoločnosť Deliveroo, ktorá sa zameriava na donášku jedla, oznámila 2 % rast objednávok. Používatelia realizovali 73,5 milióna objednávok v prvom štvrťroku, oproti 72,1 milióna v rovnakom období minulého roka.

  Britská spoločnosť Deliveroo, ktorá sa zameriava na donášku jedla, oznámila 2 % rast objednávok. Používatelia realizovali 73,5 milióna objednávok v prvom štvrťroku, oproti 72,1 milióna v rovnakom období minulého roka.

  Britská spoločnosť Deliveroo, ktorá sa zameriava na donášku jedla, oznámila 2 % rast objednávok. Používatelia realizovali 73,5 milióna objednávok v prvom štvrťroku, oproti 72,1 milióna v rovnakom období minulého roka.

  Kvartálne výsledky Deliveroo

  Spoločnosť Deliveroo oznámila 2 % rast objednávok v prvom štvrťroku, ktorý bol podporený „silným pokrokom“ vo svojom medzinárodnom segmente. Akcie vzrástli o 7,7 % na začiatku obchodovania. Používatelia realizovali 73,5 milióna objednávok v prvom štvrťroku, oproti 72,1 milióna v rovnakom období minulého roka. Hrubá hodnota transakcií vzrástla o 6 % v konštantných menách na 3 miliardy USD.

  „V medzinárodných trhoch sme dosiahli výrazný pokrok počas štvrťroka, s významnými zlepšeniami vo Francúzsku, Spojených arabských emirátoch a Hongkongu, a pokračujúcou silou v Taliansku,“ uviedol generálny riaditeľ Will Shu. Zatiaľ čo objednávky vzrástli o 4 % v medzinárodnej divízii, Deliveroo hlásil rovnaký rast objednávok vo Veľkej Británii a Írsku v dôsledku „stabilnejšieho, ale stále neistého spotrebiteľského prostredia“ v regióne.

  Spoločnosť ponechala svoje odhady na nasledujúci rok nezmenené. Očakáva, že zisk pred zárobkami pred úrokmi, daniami, odpismi a amortizáciou sa pohybuje medzi 137 až 162 miliónmi USD pre rok 2024 a predpokladá, že hrubá hodnota transakcií sa zvýši o 5 až 9 % v konštantných menách, v porovnaní s 3 % nárastom v roku 2023.

  Konkurent Just Eat Takeaway uviedol, že objednávky klesli v prvom štvrťroku, čo naznačuje pokračujúci slabý dopyt po donáškach počas pandémie. Od skončenia lockdownov sa Deliveroo a jeho konkurencia zamerali na zníženie nákladov a opustenie nepodstatných trhov s cieľom zvýšiť ziskovosť.

  Deliveroo je medzinárodne známa spoločnosť pôsobiaca v oblasti donášky jedla. Poskytuje platformu, prostredníctvom ktorej zákazníci môžu objednávať jedlo z rôznych reštaurácií a prevádzok, ktoré sú partnermi spoločnosti, a mať ho doručené priamo k nim domov alebo do kancelárie.

  Okrem toho, že poskytuje služby zákazníkom, Deliveroo tiež spolupracuje s reštauráciami a prevádzkami, aby im pomohol zvýšiť ich dosah a pritiahnuť nových zákazníkov prostredníctvom svojej platformy. Spoločnosť je jedným z popredných hráčov v odvetví donášky jedla a aktívne expanduje na nové trhy a zlepšuje svoje služby s cieľom lepšie vyhovieť potrebám zákazníkov. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 2,65 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +22,8 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 1,59 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.