More
  Home Krátké správy Nemecká automobilka BMW predala 595 000 vozidiel v prvom štvrťroku, čo predstavuje medziročný rast o 1,1 %. K rastu prispeli najmä dobré čísla predaja plne elektrických vozidiel a luxusných áut.

  Nemecká automobilka BMW predala 595 000 vozidiel v prvom štvrťroku, čo predstavuje medziročný rast o 1,1 %. K rastu prispeli najmä dobré čísla predaja plne elektrických vozidiel a luxusných áut.

  Nemecká automobilka BMW predala 595 000 vozidiel v prvom štvrťroku, čo predstavuje medziročný rast o 1,1 %. K rastu prispeli najmä dobré čísla predaja plne elektrických vozidiel a luxusných áut.

  BMW hlási rast predaja

  Nemecká automobilka BMW ohlásila, že v prvom štvrťroku tohto roku predala približne 595 000 áut, čo predstavuje medziročný nárast o 1,1 %. Podľa ich oznámenia, k rastu najviac prispeli plne elektrické autá a luxusné vozidlá. Počet predaných áut s elektrickým pohonom vzrástol takmer o 28 % na 82 700 kusov. Predaj vozidiel vo vyššom cenovom rozpätí sa zvýšil o približne 22 %. Jochen Goller, šéf predaja skupiny BMW, uviedol, že firma dokáže reagovať na meniace sa preferencie zákazníkov ponukou rôznych typov pohonov, čo sa osvedčuje ako úspešná stratégia.

  V Európe bol dopyt po vozidlách BMW vyšší o 5,5 % na približne 228 000 kusov. V USA sa predaj zvýšil o 1,2 % na 91 000 vozidiel. Avšak na čínskom trhu klesol predaj o 3,8 % na približne 187 000 automobilov. Predaj značky Mini dokonca celosvetovo klesol o 9,4 % na necelých 83 000 vozidiel.

  Skupina BMW očakáva celkové mierne zvýšenie predaja v roku 2024, pričom sa chce zamerať na dvojciferný rast v segmente plne elektrických vozidiel a prémiových modelov. V minulom roku predala BMW rekordných 2,55 milióna áut. Finančné výsledky za prvý štvrťrok 2024 plánuje skupina zverejniť 8. mája.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 77,6 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +11,6 % o a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 122,3 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.