Prvé IPO v tomto roku

Spoločnosť BrightSpring Health Services požiadala o prvú verejnú ponuku (IPO) v USA v prvý pracovný deň nového roka, pričom do svojich plánov zaradila tie najväčšie banky na Wall Street. Firma je popredným poskytovateľom komplexných domácich a komunitných zdravotníckych služieb pre špecializovanú starostlivosť. BrightSpring podporovaný americkou globálnou investičnou spoločnosťou KKR & Co. plánuje získať 1 miliardu USD prostredníctvom IPO.

Goldman Sachs, Jefferies Financial, Morgan Stanley, UBS Group, Bank of America, Guggenheim Securities a Leerink Partners sú uvedené ako upisovatelia, tak ako aj samotná KKR. Prihlásenie spoločnosti BrightSpring nasleduje po jednom z najhorších rokov pre IPO v USA za posledné desaťročie, pričom podľa údajov zostavených agentúrou Bloomberg sa na amerických burzách vyzbieralo len 26 miliárd USD. To bolo mierne vyššie ako v roku 2022, ale menej ako rekordných 339 miliárd USD získaných v roku 2021.

V minulom roku mali IPO krátkodobý výbuch aktivity, ktorý začal s návrhárom čipov Arm v septembri a skončil u výrobcu sandálov Birkenstock v októbri. Okrem týchto firiem, vstúpili na burzu aj Instacart, Klaviyo a Airtrunk.

Štátna klinická biofarmaceutická spoločnosť Cg Oncology taktiež v včera podala žiadosť o IPO, pričom medzi svojich upisovateľov uviedla Morgan Stanley a Goldman Sachs. Spoločnosť KKR kúpila BrightSpring v roku 2019 a zlúčila ju s PharMerica, aby vytvorila diverzifikovanú platformu zdravotnej starostlivosti s komplexnými možnosťami starostlivosti v rámci klinických, farmaceutických a neklinických podporných služieb. KKR v tom čase uviedla, že zlúčená spoločnosť mala príjmy približne 4,5 miliardy USD.

BrightSpring Health Services

BrightSpring Health Services je popredným poskytovateľom doplnkových domácich a komunitných zdravotníckych služieb pre komplexné populácie, ktoré potrebujú špecializovanú alebo chronickú starostlivosť. Poskytuje služby, ktoré vyžadujú pacienti a klienti s vysokou potrebou starostlivosti. Tieto služby zahŕňajú domácu zdravotnú starostlivosť, hospic a domácu starostlivosť o seniorov, dlhodobú špeciálnu starostlivosť o behaviorálnu a neurorehabilitačnú populáciu a manažment farmakoterapie pre pacientov v mnohých zariadeniach.

Spoločnosť BrightSpring so sídlom v Louisville, Kentucky, podala žiadosť o IPO verejne v októbri 2021 a plánovala ju uviesť na burzu v tom istom roku, avšak neskôr pozastavila svoje plány a potom svoje prihlásenie stiahla. BrightSpring mal čistú stratu približne 150 miliónov USD pri príjmoch 6,45 miliardy USD za deväť mesiacov, ktoré sa skončili 30. septembra. Spoločnosť plánuje obchodovanie so svojimi akciami na trhu Nasdaq Global Select Market pod symbolom BTSG.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokAmerické indexy na čele s S&P 500 v 1. deň obchodovania v roku 2024 v červených číslach
Ďalší článokAko sa darilo výrobcom elektrických vozidiel v roku 2023?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno