Metaverse ETF

Najväčší správa aktív sveta, spoločnosť BlackRock, spúšťa v Európe ETF fond zameraný na oblasť metaverse. Fond iShares Metaverse UCITS ETF (MTAV) bude sledovať index STOXX Global Metaverse – benchmark, ktorý využíva patentové údaje na identifikáciu lídrov na trhu, inovátorov a špecialistov v metaverze.

Fond sa bude skladať z akcií firiem s malou, strednou i veľkou kapitalizáciou, ktoré investujú do vývoja technológií súvisiacich s metaverzom, ako je virtuálna realita, 3D, avatar, spracovanie grafiky, blockchain a NFT. Naopak vylúči spoločnosti zapojené do vývoja kontroverzných zbraní, tabaku, jadrovej energie, tepelného uhlia, konvenčnej ropy a plynu, nekonvenčnej ropy a zemného plynu, ako aj emitentov, ktorí porušili medzinárodné normy a štandardy alebo tí, ktorí sú zapojení do vážnych kontroverzií v rámci hodnotenia ESG.

Súčasťou ETF tak budú spoločnosti vyvíjajúce interaktívne virtuálne platformy, nositeľné zariadenia a pohlcujúce technológie, ako aj tie firmy, ktoré poskytujú potrebné možnosti počítačového spracovania a infraštruktúru. Fond je kótovaný na burze Euronext s celkovým pomerom nákladov 0,50 %.

Na obrázku vyššie je zobrazených 10 najväčších podkladových aktív fondu iShares Metaverse ETF UCITS ETF (MTAV). Celkovo sa ETF skladá z 62 spoločností a je vyvažovaný raz ročne.

Axel Lomholt, hlavný produktový riaditeľ Qontigo, uviedol: „STOXX Global Metaverse Index dopĺňa náš balík tematických stratégií Qontigo zameraných na transformačné technológie vo svete, ktorý sa digitalizuje veľkou rýchlosťou. Uplatňujeme inovatívnu metodológiu založenú na patentoch, ktorá nám umožňuje identifikovať priekopnícke spoločnosti vyvíjajúce metaverzum.“

Omar Moufti, produktový stratég pre tematické a sektorové ETF v BlackRock, povedal: „Vnímame metaverzu ako ďalší skok vpred v globálnej komunikácii a konektivite. Má potenciál spôsobiť revolúciu v mnohých sektoroch a procesoch a pretvoriť každý aspekt spoločnosti, od spôsobu, akým pracujeme, konzumujeme, komunikujeme a vyrábame. „Ako sa ukazuje ďalšie využitie technológií metaverse, túžba po vystavení sa technologickým spoločnostiam stojacim za týmito inováciami rastie.“ ETF spojené s metaverse tento rok vzrástli na poprednom mieste vďaka emisiám od spoločností Fidelity, First Trust, Global X, Evolve a ProShares, okrem iného.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokHrozba stiahnutia čínskych akcií sa zmierňuje, USA získa prístup k auditom firiem
Ďalší článokZávod o výrobu globálnych polovodičov sa mení na vojnu
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno