Nový rekord

Akciová spoločnosť Meta zaznamenala v piatok výrazný rast o 20,3 %, čo predstavuje rekordný jednodňový zisk v histórii amerického akciového trhu. Trhová hodnota vzrástla o 204,5 miliardy USD na celkových 1,211 bilióna USD. Tento nesmierne pozitívny vývoj trhovej hodnoty Meta prekonal aj predošlý rekord Amazonu, ktorý dosiahol 191,26 miliardy USD za jeden deň v februári 2022.

Silné kvartálne výsledky Meta výrazne prekonali očakávania a tento úspech viedol k významnému rastu hodnoty akcií spoločnosti. Analytici pozitívne vnímali nárast príjmov z reklamy, ktorý bol podporený odporúčaniami založenými na umelej inteligencii a inovatívnymi nástrojmi, ako sú Reels, Advantage+ a Shopping na platformách Facebook a Instagram. Spoločnosť Meta taktiež ohlásila prvýkrát zavedenie dividendy, čo prilákalo nových investorov.

Meta s historickým rekordom, hodnota firmy za jeden deň vzrástla o 204,5 miliardy USD

Mark Kelley, analytik zo spoločnosti Stifel, vyjadril optimizmus ohľadom ďalšieho rastu spoločnosti Meta a zvýšil cieľovú cenu akcií na 527 USD z pôvodných 405 USD. Toto je len jedno z viacerých pozitívnych hodnotení, ktoré spoločnosti Meta prichádzajú od analytikov na Wall Street.

Spoločnosť Meta sa tiež aktívne zameriava na budúcnosť a vidí veľký potenciál v oblasti Metaverse. Jednotka Meta’s Reality Labs sa sústredí na virtuálny svet a v poslednom štvrťroku dosiahla tržby vo výške viac ako 1 miliardy USD. Napriek nárastu prevádzkových strát v tejto jednotke Meta očakáva, že toto odvetvie bude rásť v budúcnosti.

Okrem toho čelí spoločnosť Meta výzve od spoločnosti Apple v oblasti zmiešanej reality, ale Meta vyjadrila presvedčenie o úspechu svojich produktov, ako sú Quest 3 a inteligentné okuliare Ray-Ban Meta. Celkovo je teda spoločnosť Meta na vzostupe, pričom investori prejavujú dôveru v jej potenciál na trhu a jej schopnosť dosiahnuť výrazný rast.

Akcie Meta


Akcie firmy META za posledných 12 mesiacov vzrástli o +155,4 % a v súčasnosti sa obchodujú na hodnote 474,9 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 32 násobok zisku na akciu (P/E), 23,5 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 19,7 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 1,21 bilióna USD, čo s nej robí 7. najhodnotenejšiu firmu na svete, podľa trhovej kapitalizácie.


Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokVolvo plánuje zastaviť financovanie Polestar, akcie sa prepadli o 26 %
Ďalší článokChcete začať s tradingom? Máme pre vás ultimátny videokurz pre začiatočníkov!
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno