More

  Akcie predajcu áut Carvana vzrástli o viac ako 32 % po tom, čo spoločnosť uviedla, že očakáva zvýšenie počtu predaných maloobchodných jednotiek na rok 2024. Trhová hodnota firmy za rok 2023 vzrástla o 1000 %.

  Akcie predajcu áut Carvana vzrástli o viac ako 32 % po tom, čo spoločnosť uviedla, že očakáva zvýšenie počtu predaných maloobchodných jednotiek na rok 2024. Trhová hodnota firmy za rok 2023 vzrástla o 1000 %.

  Kvartálne výsledky Carvana

  Počet predaných maloobchodných vozidiel minulý štvrťrok klesol na 76 090, čo nezodpovedalo odhadom analytikov. Spoločnosť očakáva, že tento ukazovateľ bude „mierne vyšší“ v prvých troch mesiacoch roku 2024 oproti minulému roku. Akcie za posledný rok vzrástli o +419,9 a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 52,4 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 9,4 miliardy USD.

  Carvana ohlásila stratu 1 USD na akciu pri príjmoch 2,42 miliardy USD za štvrtý štvrťrok 2023. Spoločnosť prekonala očakávania Wall Street a a uviedla, že očakáva zlepšenie ziskov v tomto štvrťroku, čo viedlo k 32 % nárastu akcií. Maloobchodník s ojazdenými automobilmi čelí výzvam vysokých úrokov a inflácie. Upravený zisk pred úrokovými nákladmi, daniami, odpisom a amortizáciou bol vo štvrtom štvrťroku 60 miliónov USD, čo prevyšovalo priemerný odhad analytikov vo výške 58,6 milióna USD.

  Zlepšenia Carvany prichádzajú po horšom roku zameranom na zníženie dlhu, ale aj tento rok je pravdepodobné, že spoločnosť bude spaľovať hotovosť. Trvalé dlhové bremeno stále zanecháva spoločnosť s veľkými úrokovými platbami a potrebou kontrolovať náklady. Carvana má čistý dlh vo výške 5 miliárd USD, ktorý sa znížil o viac ako 1 miliardu USD. Úrokové platby Carvany vzrástli na 632 miliónov USD z 486 miliónov USD za predchádzajúci rok, čo predstavuje 2 000 USD na predané vozidlo minulý rok.

  Spoločnosť však očakáva zlepšenie ziskov. Zatiaľ čo Carvana uviedla, že „makroekonomické a priemyselné prostredie zostáva neisté,“ predpokladá, že upravený zisk pred úrokovými nákladmi, daniami, odpisom a amortizáciou v prvom štvrťroku bude „výrazne vyšší“ ako 100 miliónov USD. Online predajca áut v posledných štvrťrokoch znížil náklady a preštrukturalizoval niektoré dlhy, aby znížil úrokové platby. Carvana sa snažila znova nabrať finančnú stabilitu a obnoviť rast po neúspešnej expanzii pred niekoľkými rokmi.

  Počet predaných maloobchodných vozidiel v minulom štvrťroku klesol na 76 090, čo nezodpovedalo odhadom analytikov. Spoločnosť očakáva, že tento ukazovateľ bude „mierne vyšší“ v prvých troch mesiacoch roku 2024 oproti minulému roku. Akcie Carvany za posledný rok vzrástli o +419,9 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 52,4 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 9,4 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.