Kvartálne výsledky

Spoločnosť Unity Software, ktorá na akciovom trhu debutovala v septembri minulého roka, včera po uzavretí akciového trhu oznámila svoje štvrťročné výsledky. Tie prekonali analytické predpoklady z hľadiska výnosov i straty. Manažment na základe dobrého štvrťroku taktiež zvýšil svoj odhad pre rok 2021. Na pozitívne správy reagovali aj akcie Unity Software, ktoré v dnešnom pre-market obchodovaní rastú o +3,63%.

„Naše výsledky za prvý štvrťrok odrážajú silný prechod z lineárneho 2D na 3D v reálnom čase, čo je jedna z najdôležitejších zmien v interakcii ľudí s technológiou,“ uviedol John Riccitiello, prezident a výkonný riaditeľ Unity. „Veríme, že 3D v reálnom čase bude aj naďalej rásť zrýchleným tempom a bude dosahovať obrovské rozmery.“

Unity Software prevádzkuje vývojovú platformu, ktorá poskytuje softvérové riešenia na vytváranie, prevádzkovanie a monetizáciu interaktívneho 2D a 3D obsahu v reálnom čase pre mobilné telefóny, tablety, počítače, konzoly a zariadenia rozšírenej a virtuálnej reality. 

Luis Visoso, finančný riaditeľ podniku, poznamenal: „Pokračujeme v strategickom investovaní do výskumu a vývoja a vertikálnej expanzie, aby sme Unity mohli viesť prechod na 3D v reálnom čase.“ Akcie Unity Software

Akcie Unity Software
Zdroj obrázku: dice.com

Najdôležitejšie čísla

Výnosy: V prvom štvrťroku 2021 firma zaznamenala výnosy vo výške $234,8 mil., čo predstavuje medziročný nárast o +41% a prekonanie analytických predpokladov, ktoré boli na úrovni $229,9 mil.

Operatívna strata: Strata z operatívnych činností podľa sa oproti minulému roku prehĺbila z -$27,4 mil. na –$110,9 mil.

Čistý zisk / strata: Čistá strata spoločnosti sa zvýšila z -$26,8 mil. na -$107,6 mil., resp. z -$0,21 na -$0,39.

Cashflow: Operatívny cashflow dosiahol hodnotu -$88,9 mil. čo je horší výsledok v porovnaní s predchádzajúcim rokom (-$32 mil.). Voľný cashflow bol na úrovni -$100,6 mil.

Zákazníci: Počet zákazníkov, ktorí vygenerovali príjmy presahujúce 100 000 dolárov za posledných 12 mesiacov sa zvýšil na 837, čo je o 169 viac oproti rovnakému obdobiu pred rokom.

Spoločnosť Unity Software uzavrela prvý štvrťrok 2021 hotovosťou a hotovostnými ekvivalentmi v hodnote 1,1 miliardy dolárov. Počas prvých troch mesiacov sa firme taktiež podarilo uzatvoriť dôležité partnerstvá so podnikmi z automobilového, zdravotného, vládneho či leteckého priemyslu, pričom medzi najväčšie kontrakty sa radí dohoda s firmou Lowe´s, ktorá zamestnáva viac ako 300 000 zamestnancov.

V druhom štvrťroku manažment očakáva rast tržieb o 30%-33% na 240 až 245 miliónov dolárov a za celý rok 2021 rast o 29%-31% na 1 až 1,015 miliardy dolárov.

Akcie Unity Software


Pre viac informácií o spoločnosti Unity Software, prečítajte si náš článok 3 rastové akcie, ktoré nedávno vstúpili na burzu a poklesli o viac ako 40%. Akcie Unity Software

Ďalšie kvartálne výsledky, ktoré sme pre Vás spracovali:

xtb
Predchádzajúci článokAkcie vesmírnej spoločnosti Virgin Galactic miera spät k zemi – poklesli už o 70%
Ďalší článokAkcie Teladoc sa prepadli už o 55%, je čas nakupovať?
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno