3 rastové akcie, ktoré nedávno vstúpili na burzu a poklesli o viac ako 40%

Pozrite si akcie 3 potenciálnych spoločností, ktoré nedávno debutovali na burze a od svojej najvyššej ceny sa prepadli o viac ako 40%.

0
629

Technologické akcie, do ktorých investori v predošlom roku „naliali“ veľký kapitál zažívali v predošlých týždňoch horšie časy. Veľa z nich stratilo od svojej najvyššej ceny aj 40% svojej trhovej hodnoty, čo otvára pre rastových investorov príležitosti nakúpiť ich lacnejšie. V minulom článku sme sa venovali 3 rastovým akciám, ktoré poklesli o viac ako 50% a dnes sa pozrieme na tiež na rastové akcie, ale na také, ktoré len nedávno vstúpili na burzu a ich akcie sa po vysokých ziskoch prepadli o viac ako 40%. Akcie Unity Software, akcie Lemonade, akcie FuboTV

Akcie Unity Software

Unity Software prevádzkuje vývojovú platformu, ktorá poskytuje softvérové riešenia na vytváranie, prevádzkovanie a monetizáciu interaktívneho 2D a 3D obsahu v reálnom čase pre mobilné telefóny, tablety, počítače, konzoly a zariadenia rozšírenej a virtuálnej reality. Firma ponúka svoje riešenia priamo prostredníctvom svojich online obchodov a prevádzok v Severnej Amerike, Európe, Japonsku, Číne, Singapure a Južnej Kórei, ako aj nepriamo prostredníctvom nezávislých distribútorov a predajcov po celom svete. Spoločnosť bola založená v roku 2004 a hlavné sídlo má v San Franciscu v Kalifornii a jej softvér dnes používajú vývojári hier, architekti, automobiloví dizajnéri, filmoví tvorcovia a ďalší.

Akcie Unity Software debutovali na akciovom trhu v septembri minulého roka na cene $52, avšak svoje obchodovanie začali na cene $75. Koncom minulého roka investori poslali firemné akcie až na cenu $174,94, avšak potom stratili dych a z tejto hodnoty sa postupne prepadli až na súčasnú úroveň $100,31 za akciu, čo predstavuje pokles o -42,66%.

xtb
Akcie Unity Software
Zdroj obrázku: Dreamstime.com

Trhová hodnota Unity Software sa zdala byť ozaj premrštená a nadhodnotená a akcie Unity Software sa môžu zdať pri súčasných cenách omnoho lákavejšie. Hlavne pri pohľade na rýchly rast spoločnosti, ktorý investorom ponúka. V roku 2020 počet aktívnych mesačných zákazníkov, ktorí používali obsah vytvorený pomocou ich softvéru dosiahol 2,7 miliardy, medziročný nárast o +63%. Aplikácie vyvinuté pomocou Unity Software dosiahli v poslednom kvartáli uplynulého roka priemerný mesačný počet stiahnutí 5 miliárd (+41%). Ďalšou dôležitou metrikou je, že až 71% najlepších hier v poslednom štvrťroku bolo vyvinutých prostredníctvom softvéru od Unity.

Tieto úspechy sa premietli aj do výnosov spoločnosti. Tie sa medziročne zvýšili o +42,58% na 772 miliónov USD. Čistá strata spoločnosti sa však v minulom roku prehĺbila na 282 miliónov USD a strata na akciu sa znížila z -$2,39 na -$1,66 (v dôsledku vyššieho množstva akcií v obehu). Podnik sa však môže pochváliť operatívnym cashflowom, ktorý sa dostal do plusových čísel, z -68 miliónov USD na 20 miliónov USD. Akcie Unity Software

Akcie FuboTV

FuboTV prevádzkuje platformu na živé televízne vysielanie športových udalostí, správ a zábavného obsahu v Spojených štátoch a Európe. Zákazníkom umožňuje prístup k obsahu prostredníctvom streamovacích zariadeniach, smart TV, počítačoch, mobilných telefónoch a tabletoch. V podstate môžeme fuboTV zaradiť ako športovú alternatívu pre Netflix či HBO Max. Aktuálne ma americká streamovacia platforma 548 tisíc mesačne platiacich zákazníkov, ktorí priemerne strávili sledovaním ich obsahu 206 hodín za mesiac. Zákaznícka základňa sa oproti minulému roku zvýšila o +73%.

Akcie fuboTV začínali na burze v marci 2019 a dlho boli v podstate nenápadné. Až do októbra 2020, kedy ich cena vystrelila z $10 na $62,29 v priebehu ani nie pol roka. Z najvyššej úrovne však akcie poklesli až o -64,49%.

Akcie FuboTV
Zdroj obrázku: MediaPost

Aktuálne má firma trhovú hodnotu 3,1 miliardy dolárov a vzhľadom na potenciál to nemusí byť až tak veľa ako sa môže zdať, keďže manažment pravidelne zverejňuje kvalitné výsledky a rýchly rast. V roku 2020 sa priemerný mesačný príjem na zákazníka (ARPU) zvýšil o +17% na 62,84 USD a priemerný ročný príjem na zákazníka vzrástol zo 109 USD na 754 USD. Výnosy podniku zaznamenali medziročný nárast o +78% na 268,8 milióna USD, avšak podobne ako v prípade Unity Software, čistá strata sa prehĺbila z 38 miliónov USD na 600 miliónov USD. Akcie FuboTV

Akcie Lemonade

Asi málokto by čakal v tomto zozname akcie spoločnosti z oblasti poisťovníctva. Spoločnosť Lemonade, ktorá bola založená v roku 2015, však nie je klasickým poskytovateľom poistných produktov. Jej technologicky omnoho modernejšie služby pôsobia v zastaranom odvetví inovatívne a rušivo. Firma sa opiera opiera sa o chatbotov s umelou inteligenciou, ktoré obsluhujú požiadavky a nároky klientov a uplatňuje princípy behaviorálnej ekonomiky.

Pôvodne platforma Lemonade bola spustená pre prenajímateľov a majiteľov domov, ale svoje poistné produkty a služby rýchlo rozširuje, napr. na životné poistenia či nedávno zavedené produkty pre majiteľov domácich miláčikov. Zákazníci – predovšetkým mladí nájomníci a kupujúci, ktorí hľadajú bývanie prvýkrát si vo veľkom vyberajú služby práve Lemonade.

Zdroj obrázku: Golden

Akcie Lemonade debutovali na burze v júli predošlého roka a podobne ako v prípade akcií fuboTV po nie príliš vysokom záujme sa dostali na raday Wall Street koncom roka. Vtedy akcie poistnej spoločnosti vzrástli z $50 na maximálnu výšku $188,30 v januári. Korekcia v technologických a najviac nadhodnotených akciách so sebou stiahla i akcie Lemonade a tie poklesli až na aktuálnu úroveň $93,13, čo predstavuje pokles o -49,46%.

Manažment sa v liste akcionárom pochválil, že v roku 2020 dosiahla spoločnosť prvýkrát počet 1 milióna zákazníkov (nárast o +56%). Ďalším pozitívom je príjem z jedného zákazníka, ktorý sa zvýšil o +20% a dosiahol hodnotu 213 USD. Tržby spoločnosti dosiahli v predchádzajúcom roku rekordnú výšku – 94,4 milióna USD (+40,27%) a ani do tretice podnik v našom zozname nie je zatiaľ ziskový. Strata Lemonade bola v minulom roka vo výške 122,3 milióna USD oproti strate 108,5 milióna v roku 2018. Akcie Lemonade

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno