Kvartálne výsledky

Akcie Workday minulý týždeň klesli po tom, čo poskytovateľ technológií pre ľudské zdroje znížil svoju prognózu ročného rastu príjmov z predplatného s odvolaním sa na „neisté“ ekonomické prostredie. Predstavitelia spoločnosti na dni investorov uviedli, že očakávaný ročný rast výnosov z predplatného bude počas nasledujúcich troch rokov medzi 17 % a 19 %. To predstavuje pokles oproti predchádzajúcim odhadom o približne 20 %.

Už 18 mesiacov sme hovorili o tom, že sa dostaneme do recesie. 18 mesiacov sme hovorili o mäkkom a tvrdom pristátí. Hovorili sme o všetkých týchto makrovýzvach a berieme ich do úvahy, pretože nevidíme, čo všetko by sa v blízkej budúcnosti malo zmeniť,“ povedal výkonný riaditeľ Carl Eschenbach, ktorý bol vymenovaný do funkcie v decembri minulého roka.

Akcie Workday aj preto klesli o 7,4 % na 213,66 USD, čo ich priviedlo k ich najväčšiemu percentuálnemu poklesu od novembra 2020. Podľa dát od Dow Jones Market, bola uzatváracia cena na tejto úrovni najnižšia od júna. „Myslíme si, že aktualizované ciele odrážajú nový manažérsky tím, ktorý znižuje latku v neistom makroekonomickom prostredí,“ Poznamenal analytik Needham Scott Berg a akcie hodnotil ako nákup s cieľom 250 USD.

Podobný názor mal aj analytik William Blair Matthew Pfau, ktorý verí, že nový generálny riaditeľ a finančný riaditeľ chceli stanoviť ciele, ktoré sú dosiahnuteľné bez ohľadu na ekonomické podmienky. „Existuje veľká šanca, že rozsah usmernení o predplatnom by sa mohol zvýšiť, ak sa makro zlepší a rastové investície vygenerujú očakávané výnosy,“ povedal Pfau. „Naďalej máme dobrý pocit z našej investičnej tézy o Workday a potenciálny výpredaj vnímame ako dobrú príležitosť pre investorov,“ napísal Pfau.

Workday

Workday je názov, ktorý sa stal synonymom pre podnikové cloudové aplikácie pre financie a ľudské zdroje. Spoločnosť, ktorú v roku 2005 založili Aneel Bhusri a Dave Duffield, exponenciálne rástla a získala pozíciu lídra v odvetví softvéru ako služby (SaaS). Workday ponúka sadu softvérových riešení na podnikovej úrovni predovšetkým pre riadenie ľudského kapitálu (HCM), finančný manažment a analytiku. Ich aplikácie pomáhajú podnikom pri rôznych úlohách.

Spoločnosť funguje na základe predplatného modelu. Zákazníci platia opakovaný poplatok za prístup k ich cloudovému softvéru. Tento model zabezpečuje stály tok príjmov a umožňuje spoločnosti investovať do neustálych aktualizácií a vylepšení bez toho, aby zákazníka zaťažoval častými nákupmi softvéru.

Workday môže pochváliť viac ako 12 000 zamestnancami. Spoločnosť je hrdá na svoju silnú firemnú kultúru, ktorá sa často umiestňuje na popredných miestach v zoznamoch „Najlepšie miesta na prácu“. Toto pozitívne pracovné prostredie priťahuje nielen špičkové talenty, ale zabezpečuje aj nízku fluktuáciu zamestnancov, ktorá je kľúčová pre udržanie kvality produktov a spokojnosť zákazníkov.

Akcie Workday


Akcie Workday od začiatku tohto roka vzrástli o +27 %. V súčasnosti sa pri cene 213,66 USD obchodujú za 35,9 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF), 123,8 násobok EV/EBITDA

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokPrečo chce Microsoft kúpiť Activision Blizzard?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno