CEO (Chief executives officer) spoločnosti Tesla, Elon Musk na stredajšej online konferencii B Word zopakoval podporu bitcoinu, ethereum a dogecoinu a uviedol, že osobne stratí peniaze, ak kryptomeny stratia hodnotu a že Tesla bude pokračovať v prijímaní platieb v bitcoinoch za predpokladu, že sa BTC bude produkovať s vyšším percentom obnoviteľných zdrojov energie.

Elon Musk na konferencií B Word 2021

„Tri veci, ktoré vlastním mimo spoločnosti SpaceX a Tesla, sú bitcoiny, niektoré ethereum a niektoré dogecoiny,“ uviedol Musk na online fóre The Word. „Ak cena bitcoinu klesne, prichádzam o peniaze.“

Musk hovoril online s výkonným riaditeľom spoločnosti Square (SQ) Jackom Dorseyom a Cathie Woodovou, investičnou riaditeľkou a zakladateľkou spoločnosti ARK Invest. Elon Musk bol kritizovaný za to, že umelo bičoval kryptotrh – tweetoval o podpore pre bitcoiny a doge a potom vzbudzoval obavy z ekologického mýta ťažobných kryptomien. Povedal však, že sa drží svojich kryptomien.

Elon Musk na konferencí B Word
B word. Zdroj: Investopedia

Tesla prestala prijímať platby v bitcoinoch, pretože Musk vyjadril obavy z masívnej výroby energie používanej na ťažbu kryptomeny – veľkú časť z nej vyprodukovali v Číne z uhoľných elektrární. Čína však účinne zakázala ťažbu kryptomien a počítačová sieť sa presúva do USA a ďalších regiónov.

Posunom siete sa môže zvýšiť množstvo bitcoinu, ktorý sa vyrába z obnoviteľných zdrojov. Ak to bude pokračovať, povedal Musk. Tesla však znovu obnoví prijímanie platieb v bitcoinoch.

„Chceme urobiť trochu viac opatrení, aby sme potvrdili, že percento spotreby energie z obnoviteľných zdrojov je s najväčšou pravdepodobnosťou na alebo nad 50% a že existuje trend k zvyšovaniu tohto počtu,“ uviedol Elon Musk. „Ak je to tak, Tesla bude pokračovať v prijímaní bitcoinov.“ 

Dorsey poznamenal, že ak by bitcoin existoval pred twitterom, ktorý spoluzakladal, nemusel by vzniknúť celý reklamný model sociálnych médií.

„Ak by, bitcoiny existovali skôr ako YouTube, TwitterFacebook, veľa z týchto obchodných modelov, ktoré dnes máme, by nebolo rovnakých, ”uviedol.

Wood zase zopakovala svoje názory, že bitcoiny môžu slúžiť ako zaistenie proti inflácii, najmä v krajinách s hyperinfláciou a potenciálnym zhabaním súkromného bohatstva. Ľudia v týchto krajinách „migrujú na bitcoin a ďalšie spôsoby, ako zachovať kúpnu silu“. Dodala, že sa tiež obáva deflačných síl a že by sa proti tomu mohol bitcoin zaistiť.

Musk naznačil, že jedným z dôvodov, prečo spoločnosť Tesla drží bitcoiny vo svojej súvahe, je to, že úrokové sadzby sú na celom svete takmer nulové a v Európe dosiahli záporné hodnoty. Bankové zostatky spoločnosti Tesla v Európe majú záporné úrokové sadzby, dodal Elon Musk. „Je dosť nepríjemné sledovať pokles vášho bankového zostatku v Európe,“ uviedol. „To je šialené.“

Elon Musk na konferencii B Word
Elon Musk. Zdroj: Fool

Elon Musk nevynechal podporu pre dogecoin a vysvetlil ju tak, ako to robí pravidelne. „Doge je trochu neuctivý a má skvelé mémy,“ uviedol s tým, že to neberie príliš vážne. Aj keď holiaci strojček spoločnosti Occam tvrdí, že najjednoduchší výsledok je najpravdepodobnejší, Musk dodal, že najpravdepodobnejšie môžu byť aj naj ironickejšie a najzábavnejšie výsledky.

„Ak je to pravda, potom naj ironickejším a najzábavnejším výsledkom je kryptomena, ktorá sa začala vtipom.“

Jeho nádej pre bitcoin je, že môže zlepšiť „základnú efektivitu“ peňazí, dodal. „To povedie k lepšej životnej úrovni a väčšej moci pre jednotlivca.“

Zdá sa, že investori a obchodníci predpokladali, že Elon Musk, Dorsey a Wood zapoja krypto. Bitcoin sa nedávno obchodoval okolo 31 670 dolárov, za posledných 24 hodín získal 6,4% a pohyboval sa vysoko nad svojimi nedávnymi minimami okolo 29 000 dolárov. Ethereum bolo tiež vyššie a to o 8,9% na 1 945 dolárov, a dogecoin sa zvýšil takmer o 10% na 0,18755 USD.

Jeho nádej pre že môže zlepšiť „základnú efektivitu“ peňazí, dodal. „To povedie k lepšej životnej úrovni a väčšej moci pre jednotlivca.“ ach mne zaslal pokyn

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics, Bloomberg
Predchádzajúci článokČistý zisk SAP poskočil o 64% počas prechodu na cloud
Ďalší článokTwitter prekvapil a prvýkrát prekonal hranicu 200 miliónov denných používateľov
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno