Gamestope si pripísal 80 %

Akcie firmy GameStop opäť vystrelili na základe špekulácií, že Keith Gill, známy pod prezývkou „Roaring Kitty“ na platformách X a YouTube, by mohol mať obrovskú pozíciu v tejto firme. Gill, ktorý inšpiroval epický short squeeze v roku 2021, sa znovu objavil v nedeľu večer, keď zverejnil snímku obrazovky, ktorá môže byť jeho portfóliom obsahujúcim značné množstvo akcií a opcií tohto predajcu videohier.

Podľa snímky účtu, ktorá bola zverejnená na fóre r/SuperStonk na Reddite, obchodník drží 5 miliónov akcií GameStop v hodnote 115,7 milióna USD podľa piatkovej uzatváracej ceny. Účet tiež ukazoval pozíciu 120 000 call opcií na GameStop s realizačnou cenou 20 USD, ktoré expirujú 21. júna a ktoré boli zakúpené za približne 5,68 USD každá.

Akcie v rozšírenom obchodovaní vzrástli približne o 84 % na 42,55 USD. Gill, ktorý na Reddite vystupuje ako DeepF——Value, nezverejnil príspevok na známom chate WallStreetBets, kde pred viac ako tromi rokmi zverejňoval všetky svoje príspevky počas vrcholu mánie okolo GameStopu, aj keď používateľské meno je rovnaké.

Akcie spoločnosti AMC taktiež vzrástli v rozšírenom obchodovaní o 24 %. Prevádzkovateľ kín stúpol v máji o 48 % v dôsledku oživenia mánie okolo meme akcií. Akcie Redditu vzrástli v pondelok o 5 %. Gillov prvý návrat na sociálne siete pred tromi týždňami vyvolal prudký rast akcií GameStopu, ktoré v máji viac ako zdvojnásobili svoju hodnotu. Vtedy len zverejnil obrázok muža v kresle, ktorý sa predklonil, ale to stačilo na vyvolanie nákupného šialenstva medzi obchodníkmi. Trhová hodnota firmy len v máji vzrástla o 900 miliónov USD. O tejto mánií sme Vás informovali aj v našom podcaste:

Akcie GameStop


Akcie firmy za posledných 12 mesiacov klesli o -4,8 % a v súčasnosti sa obchodujú na hodnote 23,1 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 1 507 násobok zisku na akciu (P/E), 385,7 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 264,5 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 8,1 miliardy USD.


Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokInflácia v eurozóne v máji zrýchlila na 2,6 %
Ďalší článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno