Dow Jones Transportation oficiálne súčasnosťou rally trhu

Index Dow Jones Transportation sa dostal na 52-týždňové maximá, čo predstavuje medziročný nárast o 21 %. Priemer, ktorý zahŕňa akcie ako American Airlines, požičovňa Avis, doručovacie služby FedEx a železničný operátor Union Pacific, bol pozorne sledovaný stratégmi. Z historického hľadiska akcie „fungujú ako skorý indikátor posilňovania ekonomických podmienok,“ povedal vo Tim Anderson, generálny riaditeľ TJM Investments.

Načasovanie vrcholu je ešte relevantnejšie, pretože ďalší dôležitý index, Dow Jones Industrial Average, je tiež na 52-týždňových maximách. Jared Blikre z Yahoo Finance nedávno zdôraznil fakt, ktorý naznačuje, že ak dva priemery dosiahnu pozoruhodné nové maximá v rovnakom krátkom období, potom bude širší trh pravdepodobne smerovať vyššie.

„To, že priemysel aj doprava dosiahli nové 52-týždňové maximá, sa považuje za potvrdenie, že býčí trh je nedotknutý a je pripravený na ďalšie maximá,“ dodal Anderson. Technologicky náročný Nasdaq, ktorého čaká veľká rebalancia, je stále víťazom pre rok 2023, a to až o 35 %. Niektorí investori sa spočiatku obávali, že jeho masívne oživenie bolo spôsobené hŕstkou veľkých technologických akcií.

Do polovice júna sa index S&P 500 zvýšil o viac ako 20 % zo svojich októbrových miním, čo znamenalo začiatok nového býčieho trhu. K dnešnému dňu sa širšia referenčná hodnota zvýšila takmer o 19 %, a to aj napriek agresívnej kampani na zvyšovanie sadzieb Federálneho rezervného systému, turbulenciám v regionálnom bankovom sektore a obavám z recesie.

Začiatkom tohto mesiaca zaznamenali nové maximá aj spoločnosti orientované na spotrebiteľov ako Walmart, Chipotle Mexican Grill a reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s. Dokonca aj homebuilders ETF vzdoruje kurzom vysokých úrokových sadzieb, ktoré nedávno dosiahli 52-týždňový vrchol.

Index Dow Jones Transportation


Aktuálne sa index Dow Jones Transportation obchoduje na cene 16 232,24 USD.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokJe Walt Disney na rázcestí? Čo sa deje podniku so 150-ročnou históriou?
Ďalší článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno