More

  Oracle oznámil zmiešané výsledky za druhý štvrťrok 2024. Upravený zisk vo výške 1,34 USD na akciu prekonal odhady Wall Street vo výške 1,33 USD, ale upravený príjem vo výške 12,94 miliardy USD bol nižší ako očakávaných 13,05 miliardy USD.

  Oracle oznámil zmiešané výsledky za druhý štvrťrok 2024. Upravený zisk vo výške 1,34 USD na akciu prekonal odhady Wall Street vo výške 1,33 USD, ale upravený príjem vo výške 12,94 miliardy USD bol nižší ako očakávaných 13,05 miliardy USD.

  Kvartálne výsledky Oracle

  Spoločnosť Oracle vyšla so štvrťročným ziskom 1,34 USD na akciu, čím prekonala odhady 1,32 USD na akciu. V porovnaní so ziskom 1,21 USD na akciu pred rokom. Táto štvrťročná správa predstavuje ziskové prekvapenie na úrovni 1,52 %. Pred štvrťrokom sa očakávalo, že tento výrobca softvéru vykáže zisk 1,14 USD na akciu. Za posledné štyri štvrťroky spoločnosť štyrikrát prekonala konsenzuálne odhady EPS.

  Spoločnosť vykázala za štvrťrok končiaci sa novembrom 2023 tržby vo výške 12,94 miliardy USD, v porovnaní s predchádzajúcimi príjmami vo výške 12,28 miliardy USD. Spoločnosť za posledné štyri štvrťroky dvakrát prekonala konsenzuálne odhady príjmov. Generálna riaditeľka spoločnosti Oracle Safra Catz vo vyhlásení uviedla, že dopyt po službách cloudovej infraštruktúry a generatívnej AI spoločností „rastie astronomickou rýchlosťou“.

  Spoločnosť Oracle očakáva, že do fiškálneho roku 2026 vygeneruje ročné príjmy okolo 65 miliárd USD. Výkonný viceprezident Doug Kehring na konferencii pre finančných analytikov spoločnosti povedal, že je presvedčený, že firma dosiahne svoj stanovený cieľ a tiež naplní prognózy 45 % prevádzkovej marže do roku 2026. Taktiež si je istý, že ročný rast zisku na akciu bude viac ako 10 %.

  Spoločnosť Oracle sa po dlhom zaostávaní za Amazonom, Microsoftom a Googlom sústreďuje na rozšírenie svojho podnikania v oblasti prenájmu cloud computingu a úložiskaRozmach generatívnej AI, ktorá dostala Nvidiu nad biliónovú hranicu a dáva priestor na opätovné oživenie už zabudnutých akcií, zvyšuje aj dopyt po cloudovej ponuke Oracle. Investori sú optimistickejší, že cloudová ponuka Oracle sa môže rýchlo rozširovať a využívať náročné výpočtové techniky pomocou umelej inteligencie.

  Americká firma je s trhovou kapitalizáciou na úrovni 315,4 miliardy USD, 26. najhodnotnejšou firmou na svete, podľa trhovej kapitalizácie. Jej akcie si od začiatku roka pripísali viac ako +37,5 % a v súčasnosti sa obchodujú na 115,2 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.