More

  Britský online maloobchod ASOS zaznamenal 18 % pokles tržieb. Manažment však oznámil, že je nadšený výkonom nových kolekcií a naznačil, že sa firma stále drží stanoveného cieľa znižovania poklesu tržieb.

  Britský online maloobchod ASOS zaznamenal 18 % pokles tržieb. Manažment však oznámil, že je nadšený výkonom nových kolekcií a naznačil, že sa firma stále drží stanoveného cieľa znižovania poklesu tržieb.

  ASOS s poklesom tržieb

  Firma ASOS je britský online maloobchod, ktorý sa špecializuje na módu a oblečenie. Je to jeden z najväčších a najpopulárnejších e-commerce obchodov zameraných na odevy na svete. Britský online maloobchod ASOS zaznamenal 18 % pokles tržieb v prvom polroku. Predstavitelia firmy uviedli, že podnik je na dobrej ceste splniť cieľ, podľa ktorého majú tržby za celý rok klesnúť o 5 až15 %.

  Od vypuknutia pandémie britská sa firma potykala s ťažkosťami s rastom tržieb a označila rok 2024 za prechodný rok, s dôrazom na zrýchlenie procesov, uvádzanie nových kolekcií a zbavenie sa nadbytočného skladu. Stále sa však drží stanoveného cieľa na zlepšenie poklesu tržieb počas 12-mesačného obdobia.

  Organizácia tiež opakovala, že zverejní pozitívne upravené kľúčové zisky (EBITDA), pozitívny cash flow a vráti sklad na úroveň s pred COVIDom-19. „Som nadšený výkonom našich nových kolekcií, zatiaľ čo sme tiež dosiahli veľký pokrok pri monetizácii skladu, ktorý sa počas pandémie nazbieral,“ uviedol generálny riaditeľ José Antonio Ramos Calamonte.

  ASOS ponúka široký sortiment oblečenia, obuvi, doplnkov a kozmetiky pre mužov a ženy z rôznych značiek, ako aj vlastných značiek ASOS DESIGN a ASOS Edition. Ich platforma umožňuje zákazníkom nakupovať módu z pohodlia svojho domova a dodávať produkty do mnohých krajín po celom svete. Spoločnosť ASOS je známa svojím trendovým a aktuálnym sortimentom, ako aj svojou schopnosťou rýchlo reagovať na meniace sa módne trendy.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 0,6 miliardy USD a jej akcie za posledný rok klesli o -48,8 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 4,7 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.