Goldman Sachs vidí priestor na rast aj v tomto roku

Spoločnosť BE Semiconductor Industries, známa aj ako BESI, sa v minulom roku stala jednou z najvýkonnejších európskych titulov, keď si pripísala viac ako 140 %. V technologickom sektore ide dokonca o najvýkonnejšiu firmu v Európe za minulý rok. Podľa analytikov Goldman Sachs, ktorí predpovedajú silný dopyt po pokročilom zariadení na balenie čipov spoločnosti, má spoločnosť BE Semiconductor Industries priestor na rast ziskov aj v roku 2024. Ak by Vás zaujímalo, ktoré európske spoločnosti boli najvýkonnejšie v starom roku tak si môžete prečítať článok nižšie:

Nástroje hybridného spájania holandskej firmy, technika používaná na pripojenie čipov a zvýšenie ich výkonu, sa nedávno posunuli od počiatočného prijatia do fázy rozšírenia kapacity. To pripravuje pôdu pre technológiu, ktorá sa má použiť pri veľkoobjemovej výrobe čipov, uviedli analytici pod vedením Alexandra Duvala.

Duval odporúča, aby si akcie kúpili, pričom predpovedá, že počas nasledujúcich 12 mesiacov vzrastú až na 165 EUR, čo predstavuje približne 25 % rast zo súčasných úrovní. To je v rozpore s priemernou prognózou analytikov pre 4 % pokles v tomto období. Cenový cieľ Goldmanov je najvyšší spomedzi analytikov z Wall Street.

BESI je jedným z najväčších európskych výhercov, ktorí ťažili zo ‚zlatej horúčky‘ investorov okolo umelej inteligencie, ktorá v roku 2023 vzrástla o viac ako 140 %. Akcie na správu od analytikov Goldman Sachs reagovali 4,3 % rastom, čo je ich najväčší jednodňový nárast od novembra. Duvalov býčí pohľad prichádza krátko po tom, čo niekoľko analytikov začalo byť opatrnejších pri akciách spoločnosti. Napríklad Deutsche Bank minulý týždeň znížila rating na predaj s tvrdením, že investori sa ‚možno nechajú trochu uniesť‘ príbehom AI v oblasti čipových zariadení.

Goldman povedal, že zatiaľ čo výrobcovia čipov sú opatrní pri prideľovaní kapitálu drahým špičkovým zariadeniam počas poklesu odvetvia, prijatie hybridného spájania by mohlo byť voči tomuto trendu imúnne. Je to kvôli jeho ‚strategickej dôležitosti pri uľahčovaní nákladovo efektívneho rastu‚ globálneho trhu s polovodičmi, uviedli analytici.

Príjmy BE Semiconductor z hybridného spájania by mohli do roku 2027 presiahnuť 500 miliónov EUR, z približne 50 miliónov EUR v roku 2022, odhaduje Duval, pričom poznamenal, že firma už dostala objednávky na rozšírenie kapacity od Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, najväčšieho výrobcu čipov na svete.

Akcie BESI


Akcie BESI za posledných 12 mesiacov vzrástli o +112,6 %. V súčasnosti sa akcie spoločnosti obchodujú za 143,8 EUR. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 70 násobok zisku na akciu (P/E), 46,7 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 51,6 násobok EV/EBITDA. Súčasná trhová kapitalizácia firmy je 12 miliárd USD, čo robí z BESI 12. najhodnotnejšiu holandskú firmu, podľa trhovej kapitalizácie.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokPrimoco UAV sa presúva na Prime Market Pražskej burzy
Ďalší článokVodafone a Microsoft spájajú sily zmluvou v hodnote 1,4 miliardy EUR na AI transformáciu
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno