Primoco UAV sa presúva na Prime Market Pražskej burzy

S cennými papiermi výrobcu bezpilotných lietadiel Primoco UAV SE sa bude od pondelka 29. januára 2024 obchodovať na hlavnom trhu PRIME Burzy cenných papierov Praha. Popri emisiách ako napríklad ČEZ, Erste Group Bank či Komerční banka sa minuloročný najúspešnejší titul pražskej burzy zaradí po tom, čo dokončil záverečnú fázu príprav – od schválenia prospektu Českou národnou bankou až po prechod na finančné výkazníctvo podľa medzinárodných štandardov IFRS. Okrem toho, firma Primoco UAV patrí podľa trhovej kapitalizácie medzi 10 najväčších firiem na Pražskej burze.

PX2023 MarketCap Top10


Po viac ako piatich rokoch od vstupu na trh START pre malé a stredné podniky sa spoločnosť Primoco UAV SE k 29. januáru 2024 presúva na Prime Market pražskej burzy. Zakladateľ a riaditeľ firmy zameraného na výrobu bezpilotných lietadiel a poskytovanie leteckých prác Ladislav Semetkovský očakáva, že s prechodom na Prime Market okrem prestíže ešte zosilní záujem o akcie, ktoré boli vlani v Prahe najvýkonnejšie zo všetkých s výnosom až +115,85%.

Na trhu START sme sa postupne dostali do povedomia väčšiny českých investorov a dosiahli trhovú kapitalizáciu blížiacu sa piatim miliardám korún. Prime Market nás teraz posunie do spoločnosti najväčších verejne obchodovaných firiem v Česku a otvorí naše akcie viac svetu, čo nám pomôže ďalej dynamicky zvyšovať hodnotu firmy“ dodáva Semetkovský.

PX2023 vsetky firmy trhov PRIME STANDARDA START 2023

Prestup spoločnosti z neregulovaného trhu na Prime Market je pre burzu významnou udalosťou. Trh START sme zakladali práve s vidinou toho, že sa stane pre menšie spoločnosti vstupnou bránou na kapitálový trh a v ideálnom prípade bude medzistupňom pri ich ceste do sveta medzinárodných investorov, ktorí sú aktívni na trhu Prime. Primoco od svojho vstupu na burzu urazilo obrovský kus cesty. Ide o špičkovú technologickú spoločnosť, ktorá bude výborne reprezentovať Českú republiku a pevne verím, že si nájde cestu do portfólií mnohých zahraničných investorov,“ hovorí Petr Koblic, generálny riaditeľ Burzy cenných papierov Praha.

Cena akcií Primoco UAV vlani na pražskej burze vzrástla na viac ako dvojnásobok po tom, čo firma začala výrazne navyšovať odbyt, tržby aj zisk. V súvislosti s oznámením rekordných predbežných hospodárskych výsledkov za minulý rok potom od začiatku roka 2024 kurz posilnil o ďalších viac ako +12 % a aktuálne sa akcie obchodujú za 1 030 CZK za kus. V novembri 2018 pri IPO predstavovala upisovacia cena jednej akcie 250 korún. Pre rok 2024 manažment spoločnosti očakáva ďalší výrazný nárast kľúčových ukazovateľov hospodárenia. Investori, ktorí verili firme už pri vstupe na burzu a investovali do IPO firmy, ich investícia dosiahla výnosnosť +312%.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokSAP oznámil takmer 270 % nárast zisku, plánuje reštrukturalizáciu s cieľom vybudovať AI
Ďalší článokBESI ako najlepšia európska technologická firma za rok 2023

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno