Prestavte si že si pôjdete kúpiť nehnuteľnosť a Vaša spoločnosť Vás odmení v Bitcoinmi, na Slovensku v súčasností utópia ale v zahraničí… V tomto článku si povieme pár dôležitých informácií o kanadskej spoločnosti, o ktorej ste pravdepodobne nikdy nepočuli, no v Severnej Amerike je pomerné známa. Kanadská fintech spoločnosť Mogo pridáva ďalšie spôsoby, ako zarobiť bitcoiny prostredníctvom svojho programu cashback. 


Akcie spoločnosti si dokonca môžete kúpiť aj na burze, v súčasnosti sa cena sa pohybuje okolo 8,5 dolárov za akciu. Spoločnosť mala prvú verejnú ponuku na torontskej burze v júni 2015. All Time High spoločnosti bolo 11,47 dolárov za akciu z 19. marca tohto roku.

Predstavenie spoločnosti

Spoločnosť pôsobí ako spoločnosť v oblasti finančných technológií v Kanade. Spoločnosť poskytuje finančnú aplikáciu, ktorá umožňuje zákazníkom riešenia, ktoré im pomôžu získať kontrolu nad ich finančným blahobytom. Používateľom ponúka aplikáciu Mogo a poskytuje prístup k MogoSpend, účtu digitálnych výdavkov s Platinovou predplatenou vízovou kartou (MogoCard); MogoCrypto, ktorý umožňuje nákup a predaj bitcoinov; bezplatné mesačné sledovanie kreditného skóre; MogoProtect, bezplatná ochrana proti podvodu s ID; MogMortgage, zážitok z digitálnej hypotéky; MogoMoney, ktorá poskytuje prístup k osobným pôžičkám; a program odmien za bitcoiny na nákup bitcoinov prostredníctvom MogoCrypto. Spoločnosť tiež prevádzkuje platformu digitálnych platieb. Spoločnosť bola založená v roku 2003 a ústredie má v kanadskom Vancouveri.

Mogo Btc
Mogo Money. Zdroj: FinanceYahoo

Mogo – Netradičný programov vrátenia peňazí 

Spoločnosť pre digitálne platby a finančné technológie, dnes oznámila, že rozšírila jeho jedinečný program odmien za bitcoinové cashbacky – ktorý sa v súčasnosti vzťahuje na predplatenú kartu Mogo Visa * Platinum Card a digitálny výdavkový účet – a zahŕňa MogoMortgage. V rámci tohto programu môžu členovia spoločnosti, ktorí si vezmú novú hypotéku alebo refinancujú so spoločnosťou, zárobok až do 3 100 dolárov vložený na ich účet Bitcoin and Rewards.

Výkonný riaditeľ spoločnosti David Feller vyzeral po oznámení najnovšej akvizície spoločnosti, veľmi optimisticky:

„Ako nezávislé hypotekárne maklérstvo bolo naším cieľom vždy pomôcť členom získať najlepšiu úrokovú sadzbu a správnu hypotéku. Náš nový program odmien v bitcoinoch ich teraz odmení až 3 100 dolárov v bitcoinoch.“ „ Trh s hypotékami na bývanie v Kanade predstavuje obrovský trh, ktorý sa odhaduje na približne 1,7 bilióna dolárov. Sme radi, že Kanaďanom poskytujeme skvelý spôsob, ako získať hypotéku, a zároveň zarábať bitcoiny,“ dodal Greg Feller, prezident a finančný riaditeľ spoločnosti.

Podľa Fellera bolo jednou z vecí, ktoré spoločnosť priťahovali k vytvoreniu programu cashback založeného na bitcoinoch, potenciál zárobku, ktorý mohol priniesť svojim zákazníkom. Fuller ďalej rozpracoval bitcoiny:

„Na rozdiel od tradičných odmeňovacích programov majú odmeny v bitcoinoch jedinečnú vlastnosť triedy aktív, ktorá môže časom stúpať na hodnote – 3 100 dolárov investovaných do bitcoinu pred 5 rokmi by dnes malo hodnotu viac ako 350 000 dolárov.“ 

Ide o to, že zárobky používateľa prostredníctvom programu cashback nebudú určené bodovým systémom, ktorý môže spoločnosť kedykoľvek zmeniť. Namiesto toho bude hodnota týchto bodov určená hodnotou samotnej kryptomeny. 

Mogo Btc
Mogo. Zdroj: Fool

Refinancovanie alebo žiadosť o novú hypotéku

V zásade existujú dva spôsoby prístupu k tomuto novému programu vrátenia peňazí. Zákazníci spoločnosti môžu v aplikácii požiadať o novú hypotéku. Spoločnosť ponúka prístup k rôznym poskytovateľom pôžičiek, čo umožňuje používateľom porovnávať sadzby pred výberom, od koho si majú požičať. Používatelia získajú prístup k programu vrátenia peňazí, keď dostanú refinancovanie svojej súčasnej hypotéky. Nie je však jasné, či sa tento proces dá uskutočniť priamo prostredníctvom aplikácie.

Kúpiť nehnuteľnosť a získať bitcoiny zadarmo? 

Spoločnosť v zásade ponúka zákazníkom bitcoiny zadarmo prostredníctvom ich splácania hypotéky. Zákazníci s hypotékou v hodnote viac ako 750 000 CAD mohli v čase nákupu potenciálne zarobiť bitcoin v hodnote 3 100 CAD. Zatiaľ majú prístup k programu iba obyvatelia Kanady. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa to mohlo čoskoro zmeniť. 

Pre viac informácií a zaujímavostí zo sveta kryptomien kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s kryptomenami kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s akciami alebo ETF kliknite TU.

xtb
xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics
Predchádzajúci článokTOP10: Najziskovejšie spoločnosti na akciovom trhu v roku 2020
Ďalší článokNové ETF od Cathie Wood je tu – ARK Space Exploration investuje do „vesmírnych akcií“
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno