Cathie Wood

Cathie Wood si za posledné roky urobila medzi investormi veľmi dobré meno. Zakladateľka a generálna riaditeľka spoločnosti ARK Invest sa môže v minulom roku pochváliť bezkonkurenčnými výsledkami svojich vysoko agresívnych fondov obchodovaných na burze (ETF). Každý z nich totižto v roku 2020 vygeneroval výnosy viac ako 100%. ARK Space Explorations ETFs

Investorka má talent na identifikáciu dôležitých inovácií a nastupujúcich trendov, ktoré rúcajú staré odvetvia a touto filozofiou sa riadia aj jej fondy. Vďaka tomuto talentu patrí medzi najsledovanejšie mená na Wall Street vôbec. V súvislosti s jej menom bolo v posledných dňoch rušno, ohlas spôsobili najmä jej extrémne optimistické názory na Teslu a Bitcoin.

Ohľadom amerického výrobcu elektromobilov uviedla, že jej cenový cieľ pre akcie Tesla je na úrovni $3 000 a že súčasná kapitalizácia Bitcoinu je nič v porovnaní s tým, aká bude v budúcnosti. Iba čas ukáže či Cathie Wood sa bude v budúcnosti označovať za tvár obrovskej bubliny alebo budeme na ňu pozerať s obdivom podobne ako na Warrena Buffeta a mnohých ďalších skvelých investorov. Do pozornosti dávamae tiež náš článok: Do týchto 3 firiem, ktoré nedávno vstúpili na burzu investovala Cathie Wood. ARK Space Explorations ETFs

Ark invest
Zdroj obrázku: Ark invest

Nový ETF fond – ARK Space Exploration (ARKX)

Do popredia záujmu sa dostala opäť a to z dôvodu, že včera na burze debutoval po 2 rokoch nový ETF fond z dielne jej spoločnosti Ark Investment Management.

Aktívne riadený ARK Space Exploration ETF, ktorý sleduje spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom a inováciami vo vesmírom priemysle, zaznamenal v utorok transakcie v hodnote 294 miliónov dolárov, čo je ôsmy najlepší debut v histórii ETF fondov.

Debut nového fondu od Ark Investment bol ohlásený v januári a vyvolal vysoký záujem, avšak načasovanie nie je ideálne, keďže aktuálne stále trvá korekcia v technologických akciách, čo výrazne ovplyvňuje i výkonnosť fondov Cathie Wood. Vlajková loď Ark Innovation ETF (ARKK) sa prepadla od svojej najvyššej hodnoty takmer o -30% a čelí odlevu kapitálu investorov, ktorý trvá už 5 dní po sebe, čo je najdlhší úsek od založenia fondu v roku 2014.

Napriek tomu fondy Ark Investment prilákali tento rok celkovo takmer 16 miliárd dolárov nového kapitálu, čo signalizuje, že dopyt po novom fonde by mohol byť taktiež silný. Napriek nedávnym turbulenciám, stúplo všetkých 5 ETF fondov od Cathie Wood za posledných 12 mesiacov o viac ako +130%.

Zloženie ETF

ARK Exploration ETF
zdrojové údaje: ARK_SPACE_EXPLORATION_&_INNOVATION_ETF_ARKX_HOLDINGS

Analytici Ark Investment očakávajú, že vesmírny trh by mohol v budúcich rokoch rýchlo rásť s tým, že už v súčasnosti vytvára veľké príležitosti. Fond sa skladá z 39 akcií, kde patria čisté vesmírne spoločnosti ako Iridium a Virgin Galactic, ale aj obranní a leteckí giganti ako Kratos, L3Harris, Lockheed Martin a Boeing.

ETF však zahŕňa aj akcie, ktoré nie sú tradične spojené s vesmírnym priemyslom, napríklad čínske firmy zaoberajúce sa inovatívne firmy JD.com a Alibaba alebo poľnohospodárske podniky ako Trimble a Deere.

Cena ARKX v prvý deň obchodovania skĺzli cca o -1% a uzavrela prvý deň obchodovnaia na hodnote $20,30. ARK Space Exploration ETF

xtb
xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokMogo dáva zákazníkom BTC na splátky hypotéky
Ďalší článokXiaomi plánuje investovať $10 miliárd do elektrických vozidiel, akcie v pluse o 6%
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno