Reddit s vydareným debutom

Prvotný nárast cien akcií spoločnosti Reddit potešil nielen nových akcionárov, ktorí mali príležitosť kúpiť si akcie za počiatočnú cenu počas IPO, ale aj dlhodobých investorov, ktorí profitujú zo zotavenia hodnoty spoločnosti. Podnik, ktorý sa pochválil svojím plánom zisku z rastu umelej inteligencie, zaznamenal 48 % nárast svojich akcií počas prvého dňa obchodovania.

Reddit s vydareným debutom na burze

Spoločnosť Reddit má súčasnú trhovú kapitalizáciu 8 miliárd USD. Vrátane opcií na akcie a obmedzených jednotiek akcií je úplne zriedená hodnota spoločnosti bližšie k 9,5 miliardy USD, na základe dokumentov zaregistrovaných u amerického Komisie pre cenné papiere a burzy. To je asi o 3 miliardy USD viac ako hodnota pri predaji akcií v utorok a len o malý kúsok menej ako 10 miliárd USD, ktorú dosiahla počas kola financovania v roku 2021.

Silný výkon Redditu, spolu s AI-zameranou spoločnosťou Astera Labs, ktorej akcie získali 78 % od jej IPO v utorok, poskytuje trh v súčasnosti zaujímavé príležitosti. V blízkej dobe bude debutovať startup v oblasti dátovej bezpečnosti Rubrik, ktorý je podporovaný spoločnosťou Microsoft a spoločnosť pre platby v zdravotníckom systéme Waystar Technologies. Viac o najočakávanejších IPO v tomto roku sa môžeš dozvedieť v článku nižšie:


Cesta Redditu na verejný trh trvala viac ako dva roky a odráža výkyvy trhu, začínajúc s počiatočným tajným podaním v roku 2021, keď IPO na amerických burzách dosiahlo historický rekord 339 miliárd USD. Celková hodnota IPO v USA odvtedy klesla, dosahujúc minulý rok iba 26 miliárd dolárov. IPO firmy zvýšilo celkovú sumu získanú prostredníctvom IPO na amerických burzách tento rok na približne 8,8 miliardy USD.

Popularita Redditu vzrástla do nových výšin počas ságy „meme-stock“ z roku 2021, v ktorej skupina retailových investorov spolupracovala na svojom fóre „wallstreetbets“ na nákupe akcií spoločností s vysokým shortovaním, ako je GameStop, otvára novú kartu.
Reddit v rámci svojho plánu odmeňovania používateľov vyhradil 8 % akcií v ponuke pre oprávnených používateľov a moderátorov, niektorých členov predstavenstva, ako aj priateľov a rodinných príslušníkov zamestnancov a riaditeľov.

Sociálna sieť s 267 miliónmi týždenných používateľov generuje svoje príjmy predovšetkým prostredníctvom reklamy a tiež ponúka prémiový prístup za 5,99 USD mesačne. Predstavitelia firmy očakávajú, že v roku 2023 vygeneruje mierne viac ako 800 miliónov USD v príjmoch z reklamy, čo je o viac ako 20 % viac ako v predchádzajúcom roku.

Medzi najočakávanejšie IPO patrí potenciálny vstup na burzu spoločnosti Reddit
Medzi najočakávanejšie IPO patrí potenciálny vstup na burzu spoločnosti Reddit

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokIntel hlási comeback, gigant s investíciou 100 miliárd USD na rozšírenie výroby čipov
Ďalší článokSiemens s dvihnutým prstom: Spomalenie Číny brzdí objednávky
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno