Podpora pre Tiffany

LVMH, najväčšia svetová skupina s luxusným tovarom, súhlasila s kúpou väčšinového podielu v Platinum Invest Group, vlastníkovi francúzskych výrobcov šperkov Orest a Abysse, s cieľom zvýšiť výrobu pre svoju dcérsku firmu Tiffany. Kúpou spoločnosti, ktorá prevádzkuje päť dielní vo východnom Francúzsku a zamestnáva 800 ľudí, Tiffany urýchli výrobu jemných a špičkových šperkov, uviedli spoločnosti vo vyhlásení.

Platinum Invest bude tiež pokračovať vo výrobe šperkov pre existujúcich klientov mimo LVMH, ako aj pre ďalšie značky v luxusnej skupine, ktorá tiež vlastní špičkové značky šperkov Bulgari a Chaumet. Európske luxusné skupiny, ktoré jazdia na vlne vysokého postpandemického dopytu po tovare vyššej kategórie, sprísňujú svoje dodávateľské reťazce. Bulgari tiež rozširuje výrobu a vlani v októbri oznámilo plány na zdvojnásobenie svojej výroby v severenom Talianskudo roku 2028.

Spoločnosť LVMH, ktorá kúpila Tiffany za 16 miliárd dolárov v roku 2021, plánuje zvýšiť predaj šperkov a zlepšiť ziskové marže prostredníctvom nových produktov a rozšírenia siete obchodov. Finančné podmienky dohody o kúpe Platinum Invest od súkromnej investičnej spoločnosti Andera Partners a francúzskej verejnej investičnej banky BPIfrance neboli poskytnuté.

LVMH

Louis Vuitton Moët Hennessy je francúzsky nadnárodný konglomerát luxusného tovaru. Bol založený v roku 1987 zlúčením módneho domu Louis Vuitton a spoločnosti Moët Hennessy na výrobu šampanského a liehovín. LVMH je najväčšia svetová spoločnosť s luxusným tovarom s portfóliom viac ako 70 značiek z oblasti módy, kozmetiky, parfumov, šperkov, hodiniek a liehovín. Medzi jej najznámejšie značky patria Louis Vuitton, Dior, Givenchy, Fendi, Celine, Bulgari, Sephora a Hennessy.

Spoločnosť má sídlo v Paríži vo Francúzsku a pôsobí vo viac ako 70 krajinách sveta. LVMH sa zameriava na inovácie a kreativitu so záväzkom zachovať dedičstvo a remeselnú zručnosť svojich značiek a zároveň využívať nové technológie a digitálne platformy. Okrem podnikania s luxusným tovarom má LVMH tiež silné zastúpenie v pohostinskom priemysle prostredníctvom vlastníctva hotelov a rezortov ako Cheval Blanc, Bulgari Hotels & Resorts a Belmond.

Organizácia je známa svojou silnou finančnou výkonnosťou, čo potvrdilo nedávne porovnanie výsledkov LVMH v porovnaní s najväčším predajcom rýchlej módy H&M. Firma najbohatšieho človeka sveta Bernieho Arnaulta sa už dlho radí medzi najhodnotnejšie spoločnosti na svete. Bližšie sme sa jej venovali aj v našej analýze a zozname 3 francúzskych akcií, ktorými možno zarábať na vzostupe luxusu.

Akcie LVMH


Akcie LVMH, za posledných 12 mesiacov klesli stúpli o +40,4 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 883,4 Eur. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 31,8 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 35,7 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 17,6 násobok EV/EBITDADividendový výnos spoločnosti predstavuje 1,36 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokPorsche s rekordným rastom predaja v prvom štvrťroku
Ďalší článokInvestovanie do rozvojových trhov – áno alebo nie?
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno