Spracovanie kvartálnych výsledkov

S cieľom spracovať pre Vás čo najväčšie množstvo kvartálnych výsledkov jednotlivých firiem sme sa dohodli s analytikom XTB, Tomášom Vrankom, že určité spoločnosti pokryje prostredníctvom videa práve on. V tomto článku pripájame videá na kvartálne výsledky spoločností Alibaba, Meta Platforms, Apple, Amazon, Intel a Advanced Micro Devices.

Palantir rastie o 26 %, pre trh je to však málo

Kontroverzná americká spoločnosť Palantir zverejňovala dnes výsledky za predchádzajúci kvartál. Firma je síce stále v miernej strate, avšak každým kvartálom jej výrazne rastú tržby a pribúdajú zákazníci, najmä tí firemní. Spoločnosť však v rámci výsledkov mierne zhoršila výhľad, následkom čoho akcie oslabujú asi o 15 %. Viac sa dozviete v našom videu.

Warner Bros. Discovery so stratou 3,5 miliardy USD

Nová spoločnosť WBD má za sebou takmer kompletný kvartál. Firma má aktuálne 92 miliónov predplatiteľov a do pár rokov chce toto číslo navýšiť na 130 miliónov. To chce dosiahnuť aj spustením bezplatnej verzie, kde však budú reklamy. Spoločnosť má však pred sebou ešte dlhú cestu kým sa dostane do väčšieho zisku, keďže aktuálne čísla neboli ideálne. Na základe toho akcie odpisujú asi 12 %. Viac v našom videu.

Warren Buffett utlmuje investičnú aktivitu

Cez víkend zverejňovala výsledky aj spoločnosť Berkshire Hathaway. Tej sa darilo počas minulého Q veľmi dobre a dosiahla veľmi pekné zisky, avšak niektoré firmy, ktoré pod ňu patria, výrazne pociťujú infláciu. Okrem toho firma vyreportovala aj vysokú stratu zo svojich akciových investícií. Ak ale chcete vedieť, prečo to nie je problém, pustite si naše video.

Ďalšie kvartálne výsledky z tejto sezóny:


Warren Buffet uprostred nákupov akcií znižuje spätné odkupy
Block zaznamenal 34% pokles príjmov z Bitcoinu, akcie klesajú o 7%
Kvartálne výsledky Alibaba, Meta, Apple, Amazon, Intel a AMD prostredníctvom VIDEA
PayPal prekonal očakávania Wall Street a ohlásil odkup akcií za $15 MLD.
Polročné výsledky XTB 2022 v znamení lepšej ziskovosti
Ekonomické spomalenie sa dotklo aj Google, ale ten naďalej rastie
Netflix s dôležitými novinkami avizuje návrat k rastu
PepsiCo zvláda infláciu a prevyšuje očakávania Wall Street
Ďalšie kvartálne výsledky v krátkych správach a na našich sociálnych sieťach FB & IG

xtb
xtb
Predchádzajúci článokInvestovanie na akciovom trhu: profil dnešného investora
Ďalší článokWalt Disney predbehol Netflix a stáva sa najväčšou streamingovou spoločnosťou
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno