Spracovanie kvartálnych výsledkov

S cieľom spracovať pre Vás čo najväčšie množstvo kvartálnych výsledkov jednotlivých firiem sme sa dohodli s analytikom XTB, Tomášom Vrankom, že určité spoločnosti pokryje prostredníctvom videa práve on. V tomto článku pripájame videá na kvartálne výsledky spoločností Alibaba, Meta Platforms, Apple, Amazon, Intel a Advanced Micro Devices.

Alibabe stagnujú tržby 

Najznámejšia čínska spoločnosť dnes zverejnila svoje výsledky za minulý kvartál. Firme najmä kvôli problémom v Číne medziročne prvýkrát od svojho IPO v USA v roku 2014 stagnovali tržby, keďže tvrdé lockdowny znižovali dopyt spotrebiteľov. V EÚ zase robili firme problémy administratívne zmeny pri zásielkach či rastúce náklady. Cloud firme rástol síce o 10 %, avšak ide o výrazné spomalenie, keďže minulý rok rástol až o 29 %. Viac sa dozviete v našom videu.

Meta s prvým poklesom tržieb v histórii

Spoločnosť Meta včera nesplnila očakávania tržieb a ani ziskov a pridala sa tak k Alphabetu a Microsoftu, ktoré očakávania nesplnili tiež. Meta ale výrazne znížila svoj výhľad na ďalší kvartál a spomínala viacero problémov. V rámci výsledkov však prišli aj dobré správy, ktorými sú napríklad rast počtu používateľov či pokroky v monetizácii formátu Reels. Viac sa dozviete v našom videu.

Apple ma za sebou výborný kvartál

Najväčšia americká spoločnosť včera reportovala výsledky za predchádzajúci kvartál. Firma prekonala odhady ziskov, tržieb a v najdôležitejších produktových kategóriách dosiahla taktiež výborné čísla. Okrem toho sa firme darí riešiť logistické problémy a odkupuje akcie za desiatky miliárd USD. Viac sa dozviete v našom videu.

Amazonu sa darí napriek strate

Online gigant včera večer zverejňoval výsledky za minulý kvartál. Tie na prvý pohľad neboli moc dobré, keďže firma dosiahla stratu. Tá ale pramenila primárne z investície do výrobcu elektromobilov Rivian, mimo toho sa ale Amazonu darilo vo všetkých dôležitých segmentoch, medzi ktorými sú napríklad cloud, reklama či predplatné Prime. Viac sa dozviete v našom videu.

Intel reportuje veľmi zlé výsledky, akcie odpisujú 9 %

Dodatočne sme sa pre Vás pozreli aj na výsledky amerického návrhára a výrobcu čipov, ktorým je spoločnosť Intel. Tá sa posledné roky stretáva s mnohými problémami, ktoré nekončia ani tento rok, práve naopak. Viac sa dozviete v našom videu.

AMD rastie o 70 %

Americký návrhár čipov AMD má za sebou ďalší skvelý kvartál. Firma rástla vo všetkých štyroch segmentoch a výrazný rast očakáva aj na najbližšie kvartály. AMD však mierne znížila výhľad na aktuálny kvartál, keďže eviduje známky spomalenia v segmente počítačov. Viac v našom videu.

Ďalšie kvartálne výsledky z tejto sezóny:

PayPal prekonal očakávania Wall Street a ohlásil odkup akcií za $15 MLD.
Polročné výsledky XTB 2022 v znamení lepšej ziskovosti
Ekonomické spomalenie sa dotklo aj Google, ale ten naďalej rastie
Netflix s dôležitými novinkami avizuje návrat k rastu
PepsiCo zvláda infláciu a prevyšuje očakávania Wall Street
Mnoho ďalších na sociálnych sieťach akcie.sk alebo v krátkych správach na webe

xtb
xtb
Predchádzajúci článokJednoduchý výnos na úrovni 18%? Akcie Activision Blizzard
Ďalší článokBlackRock a Coinbase sa spájajú v budovaní kryptomenového trhu
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno