More

  Nvidia sa stáva druhou najhodnotnejšou spoločnosťou na svete a predbieha Apple. Trhová hodnota spoločnosti Nvidia prekročila tri bilióny USD.

  Nvidia sa stáva druhou najhodnotnejšou spoločnosťou na svete a predbieha Apple. Trhová hodnota spoločnosti Nvidia prekročila tri bilióny USD.

  Nvidia a prekonanie historického míľnika

  Trhová hodnota firmy Nvidia v stredu prvý raz prekročila 3 bilióny USD, čím sa výrobca čipov dostal na druhé miesto medzi najhodnotnejšími spoločnosťami na svete, hneď za Microsoftom. Nvidia tak predstihla Apple, ktorý bol doteraz na druhom mieste. Cena akcií Nvidie vzrástla o 5,2 % a uzavrela na rekordných 1224,4 USD, čím trhová hodnota podniku dosiahla 3,012 bilióna USD.

  Akcie Applu vzrástli o 0,8 %, čo znamenalo trhovú hodnotu na konci obchodovania vo výške 3,003 bilióna USD. Akcie Microsoftu uzavreli s nárastom o 1,9 % a jeho trhová hodnota bola 3,15 bilióna USD. Nvidia za tri mesiace do apríla zvýšila čistý zisk medziročne viac ako sedemnásobne na 14,9 miliardy USD. Akcie spoločnosti sa od začiatku roka spevnili o takmer 150 %. Tento rast je podporený vysokým záujmom o technológie umelej inteligencie, v ktorých je Nvidia svetovým lídrom.

  Návrhár čipov mal vyššiu trhovú hodnotu ako Apple naposledy v roku 2002, teda päť rokov pred uvedením iPhonu na trh. Vtedy bola trhová hodnota oboch podnikov nižšia ako desať miliárd USD. Prekročenie trhovej hodnoty troch biliónov USD je významným míľnikom firmy, ktorý potvrdzuje jej vedúce postavenie na trhu s čipmi pre umelú inteligenciu. Výrazný nárast čistého zisku a ceny akcií odzrkadľuje rastúci dopyt po AI technológiách.

  Prekonanie Apple v trhovej hodnote ukazuje na dynamiku a potenciál, ktorý Nvidia na trhu má. Výsledky a ďalší vývoj budú sledované s veľkým záujmom, najmä vzhľadom na rýchle zmeny a inovácie v technologickom sektore. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 3 bilióny USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +154,2 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +216 %.  V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 1224,4 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové