More

  GitLab prekonal očakávania, ale akcie nezaznamenali výrazný nárast. Firma vykázala silné výsledky, ale nové AI funkcie ešte neovplyvnili tržby.

  GitLab prekonal očakávania, ale akcie nezaznamenali výrazný nárast. Firma vykázala silné výsledky, ale nové AI funkcie ešte neovplyvnili tržby.

  Kvartálne výsledky GitLab

  Softvérová spoločnosť GitLab dosiahla v prvom fiškálnom štvrťroku, ktorý skončil 30. apríla, lepšie výsledky, než sa očakávalo. Upravený zisk na akciu bol 3 centy, pričom Wall Street očakávala stratu 4 centy na akciu. Tržby dosiahli 169,2 milióna USD, čo prekonalo konsenzuálnu predpoveď 165,9 milióna USD.

  Pre druhý štvrťrok manažment očakáva upravený zisk na akciu medzi 9 a 10 centami a tržby medzi 176 a 177 miliónmi USD. Analytici predpokladali zisk na akciu 9 centov a tržby 176,7 milióna USD. Pre fiškálny rok 2025 manžment zvýšil svoju predpoveď upraveného zisku na akciu na 34 až 37 centov z predchádzajúcich 19 až 23 centov a tržby na 733 až 737 miliónov USD z predchádzajúcich 725 až 731 miliónov USD.

  Napriek pozitívnym výsledkom akcie firmy klesli o 0,2 % na 47 USD. Analytik D.A. Davidson, Gil Luria, poznamenal, že firma mala dobrý štvrťrok v nestabilnom prostredí pre softvér, pričom stabilný dopyt, pokračujúce rozširovanie počtu užívateľov a sila v podnikovej sfére prispeli k výsledkom. Spoločnosť však zatiaľ nevidí významné finančné prínosy z nových AI funkcií, čo môže byť dôvodom opatrnej reakcie trhu.

  Luria znížil svoj cenový cieľ pre akcie firmy z 65 na 50 USD a zachoval neutrálny rating. Analytici Needham, Mike Cikos a Matthew Calitri, ktorí tiež hodnotia akcie GitLabu ako neutrálné, poznamenali, že tržby prekonali očakávania menej výrazne ako v predchádzajúcich štyroch štvrťrokoch. Needham zvýšil svoje predpovede pre zisky a tržby, avšak investori zostávajú opatrní po tom, čo CFO Brian Robins oznámil, že vedenie spoločnosti bude menej konzervatívne vo svojich predpovediach.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 7,2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -25,3 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -3,3 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 44,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové