More
  Home Krátké správy Najväčší správca aktív na svete, BlackRock, dosiahol rekordných 10,5 bilióna USD aktív. Hlavným dôvodom je fakt, že stúpajúce globálne akciové trhy posilnili jej poplatky za investičné poradenstvo a správu.

  Najväčší správca aktív na svete, BlackRock, dosiahol rekordných 10,5 bilióna USD aktív. Hlavným dôvodom je fakt, že stúpajúce globálne akciové trhy posilnili jej poplatky za investičné poradenstvo a správu.

  Najväčší správca aktív na svete, BlackRock, dosiahol rekordných 10,5 bilióna USD aktív. Hlavným dôvodom je fakt, že stúpajúce globálne akciové trhy posilnili jej poplatky za investičné poradenstvo a správu.

  BlackRock dosiahol rekordných 10,5 bilióna USD aktív

  Podľa informácií najväčšieho správcu aktív na svete, BlackRock, sa aktíva v prvom štvrťroku dostali na rekordných 10,5 bilióna USD a firma zaznamenala 36 % nárast zisku. Hlavným dôvodom je fakt, že stúpajúce globálne akciové trhy posilnili jej poplatky za investičné poradenstvo a správu.

  Globálne akciové trhy v prvom štvrťroku stúpali v očakávaní, že hlavné centrálne banky sveta ukončili utiahnutie menovej politiky a obrátia sa k zníženiu úrokových sadzieb, čo pomohlo zvýšiť aktíva BlackRocku. MSCI index globálneho výkonu akcií vzrástol v prvých troch mesiacoch roka o 7,7 %, zatiaľ čo index S&P 500 poskočil o 10 %.

  Aktíva BlackRocku sa v prvom štvrťroku zvýšili o 15 % oproti minulému roku. Poplatky za investičné poradenstvo a správu, ktoré sú zvyčajne hlavným zdrojom príjmov spoločnosti, vzrástli o takmer 8,8 % na 3,6 miliardy USD. „Vidím najväčšie príležitosti, aké som kedy pre BlackRock videl, pre našich klientov a pre našich akcionárov,“ povedal Larry Fink, predseda a CEO spoločnosti.

  Spomenul príležitosti pre investorov v oblastiach ako umelelá inteligencia, niektoré rozvíjajúce sa trhy a potreba nových infraštruktúr. V januári oznámil BlackRock akvizíciu spoločnosti Global Infrastructure Partners za 12,5 miliardy USD, keď sa správca aktív snaží expandovať do súkromných trhov a alternatívnych aktív prostredníctvom investícií do infraštruktúry po celom svete. Akvizícia stále pokračuje a má byť uzavretá v treťom štvrťroku.

  Celkové tržby spoločnosti vzrástli v štvrtom štvrťroku o 11 % na 4,73 miliardy USD, pričom ich hnacou silou boli vyššie výkonnostné poplatky, tržby z technológií a tiež vplyv vyšších trhov na priemerne spravované aktíva. BlackRock poskytuje správu investícií a technologické služby maloobchodným a inštitucionálnym klientom po celom svete, vrátane fondov národného majetku, poisťovní a veľkých spoločností.

  Ich tržby z technológií vzrástli o približne 10,9 % na 377 miliónov USD, čo odráža trvalý dopyt po ich platforme na riadenie investičného rizika Aladdin. Čistý zisk spoločnosti vzrástol v troch mesiacoch končiacich 31. marca na 1,57 miliardy USD, alebo 10,48 USD na akciu, oproti 1,16 miliardy USD, alebo 7,64 USD na akciu, pred rokom. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 113,5 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +9,3 % v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 762,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.