More

    Shein zvažuje IPO v Londýne po problémoch v USA. Firma bola predmetom pozornosti v USA, pričom senátor Marco Rubio žiadal Komisiu pre cenné papiere a burzy, aby zablokovala uvedenie spoločnosti na burzu, pričom tvrdil, že by mala viac zverejniť informácie o svojich operáciách v Číne.

    Shein zvažuje IPO v Londýne po problémoch v USA. Firma bola predmetom pozornosti v USA, pričom senátor Marco Rubio žiadal Komisiu pre cenné papiere a burzy, aby zablokovala uvedenie spoločnosti na burzu, pričom tvrdil, že by mala viac zverejniť informácie o svojich operáciách v Číne.

    Shein zvažuje IPO v Londýne

    Rýchlo-rastúca spoločnosť Shein uvažuje o možnosti presunúť svoje plánované IPO z New Yorku do Londýna vzhľadom na prekážky, ktoré vznikli v USA. Shein, ktorá svoje korene má v Číne, ale sídlo má v Singapure, aktuálne skúma možnosť uvedenia na burze v Londýne, keďže sa zdá, že americká Komisia pre cenné papiere a burzy nepodporí jeho IPO. Firma stále pracuje na svojej prihláške o uvedenie na burzu v USA, ktorá bola jeho preferovanou voľbou. V prípade rozhodnutia pre presun do Londýna alebo inde by musel podať novú prihlášku na uvedenie na burzu aj čínskym regulačným orgánom, uviedli.

    Uvedenie na burzu v Londýne by mohlo byť pre Shein vítanou alternatívou po jednom z najhorších rokov pre IPO v modernej histórii trhu. Minulý rok sa v Spojenom kráľovstve vďaka IPO získalo približne 1 miliarda USD, čo je najnižšia suma za posledné desaťročie, uviedli údaje zozbierané agentúrou Bloomberg.

    Veľká Británia tiež zápasí s problémom, že firmy odchádzajú do USA a inde. Výrobca čipov Arm Holdings minulý rok odmietol IPO v Londýne a uprednostnil New York, aj keď britská vláda lobovala za domáce uvedenie spoločnosti so sídlom v Cambridgi. Už existujúce spoločnosti tiež migrujú do zahraničia, s akcionármi spoločnosti TUI AG, ktorí minulý mesiac hlasovali za zrušenie kotácie na Londýnskej burze a presun obchodovania predovšetkým do Nemecka.

    Shein bola predmetom pozornosti v USA, pričom senátor Marco Rubio bol medzi tými, ktorí žiadali Komisiu pre cenné papiere a burzy, aby zablokovala jej uvedenie na burzu, pričom tvrdili, že spoločnosť by mala viac zverejniť informácie o svojich operáciách v Číne. Minulý rok člen amerického Kongresu požiadal o vyšetrovanie dodávok bavlny spoločnosti Shein z Sin-ťiangu.

    Oživenie po útlme IPO v roku 2022?

    Po rekordných rokoch 2020 a 2021 z hľadiska počtu a veľkosti vstupov spoločností na akciových burzách, rok 2022 zažil poriadny útlm. V čase neistoty si manažéri firiem, ktorý rozmýšľali nad uvedením svojich akcií na verejnom trhu, správne uvedomovali, že by nezískali toľko finančných prostriedkov ako v dobrých časoch. Preto mnohé z nich svoje uvedenie na akciovú burzu zrušili alebo odložili.

    Podľa údajov Bloombergu v minulom roku vstúpilo na burzu v USA prostredníctvom špeciálnej akvizičnej spoločnosti (SPAC) alebo primárnej ponuky akcií (IPO) až 613 firiem. V roku 2022 ich počet klesol na 83, čo je pokles o 87 %. V súčasnosti vyzerá situácia o poznanie lepšie.

    Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
    Akcie rôznych firiem môžete kúpiť TU.

    Newsletter
    1x do mesiaca

    Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

    Ďakujeme

    Something went wrong.