More

  Disney a spoločnosť Reliance sa zlúčia v Indii a vytvoria spoločný podnik v hodnote 8,5 miliardy USD. Disney sa snaží udržať prítomnosť v krajine napriek stratám odberateľov počas minulého roka.

  Disney a spoločnosť Reliance sa zlúčia v Indii a vytvoria spoločný podnik v hodnote 8,5 miliardy USD. Disney sa snaží udržať prítomnosť v krajine napriek stratám odberateľov počas minulého roka.

  Fúzia Disney a Reliance

  Spoločnosti zlúčia svoje jednotky Star India a Viacom18 do novovytvoreného spoločného podniku Star India, ktorý bude mať hodnotu približne 8,5 miliardy USD po ukončení transakcie. Podnik bude mať viac ako 750 miliónov divákov na žiadanom indickom trhu. Reliance, vedená najbohatším mužom Ázie, Mukeshom Ambanim, bude kontrolovať spoločné podnikanie a do svojej stratégie rastu vloží 1,4 miliardy USD po dokončení transakcie. Jeho manželka, Nita Ambani, bude predsedať spoločnému podniku, zatiaľ čo člen správnej rady Viacom18, Uday Shankar, bude zastávať funkciu podpredsedu.

  Transakcia ešte musí získať regulačné schválenia. Očakáva sa, že dohoda bude dokončená buď v poslednom štvrťroku tohto roka alebo v prvom štvrťroku roku 2025. Štruktúra vlastníctva bude pozostávať z podielu 16,34 % pre spoločnosť Reliance, 46,82 % pre Ambaniho Viacom18 a 36,84 % pre Disney.

  „India je najľudnatejší trh na svete a tešíme sa na príležitosti, ktoré tento spoločný podnik poskytne na vytvorenie dlhodobej hodnoty pre spoločnosť,“ povedal CEO spoločnosti Walt Disney, Bob Iger. Manažment Disney uviedol očakávania, že v aktuálnom štvrťroku bude zaznamenávať nepeněžné znehodnotenie aktív medzi 1,8 miliardy a 2,4 miliardy USD, pričom zhruba polovica z toho predstavuje odpis čistých aktív Star India.

  Spoločnosť dodáva, že podľa aktuálnej dohody o zlúčení bude mať troch riaditeľov v správnej rade spoločného podniku, pričom RIL bude mať päť miest. Do správnej rady budú tiež menovaní dvaja nezávislí riaditelia. Spoločnosti zábavného priemyslu sú očarované možnosťami, ktoré ponúka cenný indický trh, pričom Disney sa snaží udržať prítomnosť v krajine napriek stratám odberateľov počas minulého roka, nedávnej reorganizácii a iniciatíve na zníženie nákladov vo výške 5,5 miliardy USD, ktorá bude zahŕňať zníženie personálu o 7 000.

  Akcie Reliance za posledný rok vzrástli o +26,6 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 35,8 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 242,6 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.