More

  Akcie amerického maloobchodného giganta Walmart vzrástli o 7 %. Manažment spoločnosti hlási výrazný nárast zisku za 1. štvrťrok. Tento pozitívny výsledok je predovšetkým dôsledkom nízkych cien, ktoré lákajú zákazníkov hľadajúcich zľavy v čase, keď inflácia naďalej stúpa.

  Akcie amerického maloobchodného giganta Walmart vzrástli o 7 %. Manažment spoločnosti hlási výrazný nárast zisku za 1. štvrťrok. Tento pozitívny výsledok je predovšetkým dôsledkom nízkych cien, ktoré lákajú zákazníkov hľadajúcich zľavy v čase, keď inflácia naďalej stúpa.

  Kvartálne výsledky Walmart

  Americký maloobchodný gigant Walmart oznámil významný nárast zisku za prvý štvrťrok finančného roka 2024/25. Tento pozitívny výsledok je predovšetkým dôsledkom nízkych cien, ktoré lákajú zákazníkov hľadajúcich zľavy v čase, keď inflácia naďalej stúpa. V období od februára do apríla 2024, čo predstavuje prvý štvrťrok nového obchodného roka, zaznamenal Walmart nárast zisku na 5,10 miliardy USD alebo 63 centov na akciu. To predstavuje viac než trojnásobok v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď zisk činil 1,67 miliardy USD alebo 21 centov na akciu. Upravený zisk na akciu dosiahol 60 centov, čo prekonalo očakávania analytikov, ktorí predpovedali zisk 53 centov na akciu.

  Tržby Walmartu v uplynulom štvrťroku vzrástli o 6 % na 161,51 miliardy USD z minuloročných 152,3 miliardy USD, pričom analytici predpovedali tržby vo výške 159,6 miliardy USD. Tento nárast je podporený predovšetkým rastúcou popularitou nízkych cien a atraktívnych zliav, ktoré prilákali množstvo zákazníkov.

  Porovnateľné tržby v USA, teda v obchodoch otvorených viac ako jeden rok, vzrástli o 3,8 %. Tento výsledok poukazuje na pokračujúci úspech stratégie firmy zameranej na cenovú dostupnosť a hodnotu pre zákazníkov. Okrem toho, globálne tržby z online predaja sa zvýšili o 21 %, čo svedčí o silnom raste e-commerce segmentu, ktorý je kľúčovým faktorom pre budúci rast spoločnosti.

  Jedným z hlavných dôvodov tohto úspechu je schopnosť manažmentu prilákať zákazníkov nízkymi cenami v čase, keď inflácia zostáva vysoká. Spotrebitelia hľadajú spôsoby, ako ušetriť peniaze, a Walmart im ponúka širokú škálu produktov za konkurenčné ceny. Tento trend sa odrazil aj na raste porovnateľných tržieb a zvýšenom objeme online predaja.

  Podľa vyjadrení vedenia spoločnosti, Walmart bude aj naďalej investovať do inovácií a zlepšovania zákazníckych skúseností. Plánuje rozširovať svoju online prítomnosť a zlepšovať logistiku, aby bol schopný rýchlo a efektívne uspokojiť rastúce požiadavky zákazníkov. Spoločnosť tiež zdôrazňuje význam udržateľnosti a zodpovedného podnikania, čo sú kľúčové aspekty jej dlhodobej stratégie.

  Vzhľadom na súčasné ekonomické podmienky a trhové trendy je pravdepodobné, že podnik bude aj naďalej vykazovať silný výkon. Spoločnosť plánuje pokračovať v poskytovaní cenovo dostupných produktov a investovať do technológií, ktoré zlepšia efektivitu a zákaznícke skúsenosti. Tento prístup by mal zabezpečiť stabilný rast tržieb a ziskov aj v nasledujúcich štvrťrokoch.

  Walmart opäť potvrdil svoju pozíciu lídra na maloobchodnom trhu, pričom jeho schopnosť prilákať zákazníkov v čase vysokej inflácie sa ukázala ako kľúčový faktor úspechu. S rastúcimi tržbami a ziskami je spoločnosť dobre pripravená čeliť budúcim výzvam a pokračovať v svojom raste. Investori môžu očakávať, že Walmart bude naďalej prinášať atraktívne výsledky, podporené silnou stratégiou a zameraním na inovácie a zákaznícke potreby.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 515,9 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +20,6 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +28,4 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 64,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové