More

  EasyJet hlási pokles straty a rast tržieb. K tomuto zlepšeniu prispelo najmä zvýšenie letovej kapacity, vyššie ceny leteniek a nárast predaja doplnkových produktov. Tržby na sedadlo vzrástli o 5 % na 69,87 GBP.

  EasyJet hlási pokles straty a rast tržieb. K tomuto zlepšeniu prispelo najmä zvýšenie letovej kapacity, vyššie ceny leteniek a nárast predaja doplnkových produktov. Tržby na sedadlo vzrástli o 5 % na 69,87 GBP.

  Kvartálne výsledky EasyJet

  Britská nízkonákladová letecká spoločnosť EasyJet oznámila, že jej strata v prvom polroku finančného roka 2023/24 klesla, pričom tržby výrazne vzrástli. Tento pozitívny trend je predzvesťou rastu príjmov počas kľúčovej letnej sezóny. Za šesť mesiacov do konca marca 2024 spoločnosť EasyJet znížila svoju celkovú stratu pred zdanením na 350 miliónov GBP, čo predstavuje pokles oproti strate 411 miliónov GBP v rovnakom období predchádzajúceho roka. Tento pokles straty je sprevádzaný výrazným rastom tržieb, ktoré vzrástli o 22 % na 3,27 miliardy GBP z minuloročných 2,69 miliardy GBP.

  K tomuto zlepšeniu prispelo najmä zvýšenie letovej kapacity, vyššie ceny leteniek a nárast predaja doplnkových produktov. Tržby na sedadlo vzrástli o 5 % na 69,87 GBP, čo odráža efektívnu cenovú politiku a rastúci dopyt po leteckej doprave. EasyJet za šesť mesiacov prepravil 36,7 milióna pasažierov, čo je o 11 % viac ako v rovnakom období minulého roka. Tento nárast je dôkazom neustále stúpajúceho dopytu po leteckej doprave, keďže cestujúci sa vracajú k leteckým cestám po pandémii.

  Pri pohľade do budúcnosti je EasyJet optimistický. Spoločnosť očakáva pozitívne výsledky za celý finančný rok do konca septembra 2024. Manažment uviedol, že je na dobrej ceste k dosiahnutiu ambiciózneho strednodobého cieľa, ktorým je zisk pred zdanením vo výške 1 miliardy GBP.

  CEO Johan Lundgren, ktorý stál na čele spoločnosti sedem rokov, oznámil, že odstúpi zo svojej funkcie začiatkom roka 2025. Na jeho miesto nastúpi Kenton Jarvis, ktorý bude pokračovať v strategickom smerovaní spoločnosti. EasyJet plánuje pokračovať v rozširovaní svojej letovej kapacity a zlepšovaní služieb pre zákazníkov. Zvýšenie počtu letov a destinácií, spolu s investíciami do nových technológií a zefektívnením prevádzky, by mali prispieť k ďalšiemu rastu tržieb a ziskovosti.

  Spoločnosť tiež plánuje posilniť svoju pozíciu na európskom trhu tým, že bude ponúkať cenovo dostupné lety do obľúbených destinácií. Okrem toho sa zameriava na znižovanie svojej uhlíkovej stopy prostredníctvom investícií do ekologických technológií a udržateľných palív. Výsledky za prvý polrok finančného roka 2023/24 ukazujú na výrazné zlepšenie hospodárenia a optimistický výhľad do budúcnosti. Pokles straty a rast tržieb sú dôkazom efektívnej stratégie a rastúceho dopytu po leteckej doprave. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 4,7 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -2,5 % za posledných 12 mesiacov klesli o -2,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 6,24 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové