More

  Foxconn hlási impozantný nárast zisku v prvom kvartáli, predikuje silný dopyt po serveroch. najväčší zmluvný výrobca elektroniky na svete, zaznamenal v prvom štvrťroku 2024 nárast čistého zisku o 72 %.

  Foxconn hlási impozantný nárast zisku v prvom kvartáli, predikuje silný dopyt po serveroch. najväčší zmluvný výrobca elektroniky na svete, zaznamenal v prvom štvrťroku 2024 nárast čistého zisku o 72 %.

  Kvartálne výsledky Foxconn

  Taiwanský výrobca elektroniky Foxconn, najväčší zmluvný výrobca elektroniky na svete, zaznamenal v prvom štvrťroku 2024 markantný nárast čistého zisku o 72 %. Zdá sa, že za týmto výnimočným výkonom stojí silný dopyt po počítačových serveroch. Manažment uviedol, že jeho čistý zisk za obdobie január až marec 2024 dosiahol 630,60 milióna EUR čo je výrazný nárast z 370,1 milióna EUR zaznamenaných v rovnakom období predchádzajúceho roku. Aj keď výsledky prekonali očakávania z hľadiska rastu, analytici predpovedali ešte vyšší zisk, a to 830 milióna EUR.

  V prvom kvartáli tohto roka tvorila spotrebná elektronika, vrátane smartfónov, 48 % celkových príjmov spoločnosti. Cloudové a sieťové produkty, vrátane serverov, prispeli 28 %. Toto rozloženie naznačuje, že Foxconn sa stále viac orientuje na vysoko výnosné segmenty trhu, ktoré podporujú technologický pokrok a digitalizáciu.

  Foxconn, ktorý je kľúčovým dodávateľom pre americký Apple, signalizuje, že v roku 2024 očakáva silný dopyt po serveroch určených pre umelú inteligenciu. Napriek tomu predpovedá stagnáciu v oblasti spotrebnej elektroniky. Táto diverzifikácia zdrojov príjmov môže pomôcť stabilizovať finančné výsledky v prípade poklesu dopytu v jednom segmente.

  V súvislosti s investíciami Foxconn oznámil, že továreň Sakai japonskej firmy Sharp, v ktorej má 34 % podiel a ktorá minulý rok prispela k odpisu vo výške 501 miliónov EUR, sa transformuje na dátové centrum pre AI. Tento krok zdôrazňuje dlhodobý záväzok spoločnosti voči inováciám a technologickému pokroku.

  Foxconn stojí na prahu ďalšieho kvartálu, pričom očakáva výrazný nárast tržieb. Výsledky a strategické rozhodnutia spoločnosti ukazujú jej schopnosť adaptácie na meniace sa trhové podmienky a zdôrazňujú jej významnú úlohu v globálnom dodávateľskom reťazci elektroniky. Ako sa bude situácia vyvíjať ďalej, ostáva predmetom zvýšenej pozornosti od investorov a analytikov, ktorí hľadajú príležitosti v dynamicky sa meniacom technologickom priemysle.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 31,1 miliardy EUR a jej akcie v tomto roku klesli o -14,8 % za posledných 12 mesiacov klesli o -45,2 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 29,2 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové