More

  Japonský výrobca elektroniky Nikon vzrástol najviac za viac ako dekádu. Akcie firmy si pripísali takmer 11 % po správe, že Silchester International Investors prevzala podiel v japonskej spoločnosti.

  Japonský výrobca elektroniky Nikon vzrástol najviac za viac ako dekádu. Akcie firmy si pripísali takmer 11 % po správe, že Silchester International Investors prevzala podiel v japonskej spoločnosti.

  Podiely v Nikon prevezme Silchester Investors

  Silchester International Investors, firma so sídlom v Londýne, ktorá presadzuje korporátne zmeny v Japonsku, oznámila, že prevzala podiel v spoločnosti Nikon, čo viedlo k nárastu akcií najviac za viac ako desaťročie. Silchester uviedol, že vlastní 5 % tokijskej spoločnosti a že môže požiadať o zvýšenie dividend, odkúpenie akcií alebo iné zmeny v kapitálovej politike. Akcie spoločnosti Nikon vzrástli o 10%, najviac od roku 2013.

  Silchester, ktorú založil Stephen Butt a bývalí kolegovia z Morgan Stanley v roku 1994, sa zameriava na prevzatie podielov v spoločnostiach mimo USA, ktoré považuje za podhodnotené. Investícia 100 USD do medzinárodného akciového programu Silchesteru k 31. decembru 1994 by bola hodnotná 2 031 USD pred poplatkami za správu investícií ku koncu decembra, čo predstavuje zisk 1 931%.

  V Japonsku Silchester tlačí na spoločnosti, aby zlepšili svoju alokáciu kapitálu a vyplácali viac akcionárom. Zatiaľ čo Nikon je najznámejší svojimi fotoaparátmi, v poslednej dobe profituje z nárastu dopytu po výrobe čipového vybavenia, keďže priemysel s polovodičmi rástol. Akcie spoločnosti v tomto roku vzrástli o 14,3 %. Silchester oznámil aj, že prevzal 5 % podiel v spoločnosti Santen Pharmaceutical. Akcie tohto očného ošetrujúceho špecialistu so sídlom v Osake taktiež v reakcií na správy vzrástli.

  Firma Nikon je japonský výrobca elektroniky so sídlom v Tokiu, známy najmä svojimi fotoaparátmi a optickými zariadeniami. Jej hlavné produkty zahŕňajú digitálne fotoaparáty, šošovky, ďalekohľady a optické zariadenia pre priemyselné a vedecké použitie. Nikon je známy pre svoje technologické inovácie v oblasti fotografie a optiky a má silnú pozíciu na trhu. Okrem toho sa spoločnosť angažuje aj v iných oblastiach, ako je napríklad polovodičový priemysel prostredníctvom výroby čipového vybavenia.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 3,57 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +14,3 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +13,2 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 10,26 USD. Súčasný dividendový výnos je 3,611 %.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.