Kvartálne výsledky Baidu

Akcie Baidu vzrástli po tom, čo čínska technologická spoločnosť oznámila štvrťročné výsledky, v ktorých si viedla lepšie ako sa očakávalo, a dala investorom nádej na rast jej podnikania v oblasti umelej inteligencie. Čínsky technologicky gigant Baidu vykázal tržby 3. štvrťrok 4,7 miliardy USD, čo predstavuje medziročný nárast o 6 %. Upravený zisk bol 2,80 USD na akciu, čo je pred očakávaním analytikov, ktorý odhadovali 2,39 USD na akciu. Spoločnosť, ktorá prevádzkuje druhý najväčší vyhľadávací nástroj na svete, uviedla, že priemerný mesačný počet aktívnych používateľov jej aplikácie dosiahol v septembri 663 miliónov, čo je o 5 % viac ako v rovnakom období minulého roka.

V októbri Baidu spustilo najnovšiu verziu svojho chatbota Ernie s umelou inteligenciou. Spoločnosť pripísala úsiliu AI zásluhu na jej výsledkoch za posledný štvrťrok. Nástroje AI boli integrované do spotrebiteľských a podnikových produktov, uviedli predstavitelia spoločnosti. „Baidu vykázalo solídne finančné výsledky za tretí štvrťrok, čo dokazuje odolnosť v náročných ekonomických podmienkach,“ povedal Robin Li, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti.

Baidu

Baidu je čínska nadnárodná technologická spoločnosť špecializujúca sa na služby súvisiace s internetom a umelov inteligenciou. Bola založená v januári 2000 a jej ústredie sa nachádza v Pekingu v Číne. Podnik prevádzkuje najväčší vyhľadávací nástroj v Číne, ktorý poskytuje webové stránky, obrázky, videá a ďalšie typy vyhľadávania.

Baidu, prezývaný aj čínsky Google, generuje väčšinu svojich príjmov zo svojho internetového vyhľadávača. Za posledných 5 rokov sa ale podnik zameral na aj na vývoj technológií autonómneho riadenia. Za svoju robotaxi službu Apollo Go začal účtovať poplatky minulý rok. V rámci vývoja robotaxi služieb firma podporuje startup Pony.ai, ktorý začiatkom roka začal s testovaním autonómnych robotaxíkov v Pekingu.

Podobne ako Alibaba a Tencent, aj čínsky líder vo vyhľadávaní zaznamenáva v roku 2022 oživenie v oblasti reklamy a spotrebiteľských výdavkov po zlých časoch Covidu. A to aj napriek zvyšujúcim sa turbulenciám vo svetovej ekonomike, ktoré sa objavili v minulých mesiacov, od vysokej nezamestnanosti až po majetkovú krízu.

Investori sa zameriavajú na ambície Baidu v oblasti AI. Čínska spoločnosť preukázala svoje domáce vedúce postavenie v tejto oblasti, tým že v marci predstavila súpera ChatGPT s názvom Ernie. Alibaba a Tencent odvtedy tiež vyvinuli svoje vlastné jazykové modely, aby sa pokúsili vyrovnať OpenAI. To vyvoláva otázky, či si Baidu dokáže udržať svoje súčasné vedenie.

Akcie Baidu

Akcie spoločnosti Baidu, v tomto roku klesli o -2,3 %. V súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 113,4 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 18,5 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 8,4 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 8,2 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokVýsledky Nvidie opět překonaly odhady. Boom okolo AI pokračuje
Ďalší článokStanley Druckenmiller a jeho portfólio: Známy investor zvyšuje stávku na tech miláčikov
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno