Cigna Buyback

Akcie Cigna vzrástli až o 16% po správe z Wall Street Journal, ktorá uviedla, že spoločnosť upustila od úsilia o fúziu s konkurenčnou spoločnosťou Humana a zároveň oznámila plány na spätné odkúpenie vlastných 10 miliárd dolárov. Akcie si pripísali viac ako 16 % zatiaľ čo akcie Humana klesli až o 2 %.

„Sme presvedčení, že akcie Cigna sú výrazne podhodnotené a spätné odkúpenia predstavujú nasadenie kapitálu zvyšujúceho hodnotu, keďže pracujeme na podpore vysokokvalitnej starostlivosti, lepšej cenovej dostupnosti a lepších zdravotných výsledkov,“ uviedol generálny riaditeľ Cigna David Cordani.

Pred pár mesiacmi prišla správa že tieto dve firmy sa usilujú o spojenie. Niektorí však sledovali dohodu so skepticizmom kvôli tvrdým zásahom Bidenovej administratívy proti fúziám a akvizíciám. Napriek tomu prestavitelia Cigna verili, že jej obchody by boli dosiahnuteľné napriek prísnym predpisom. Spoločnosť tiež zvažovala predaj svojej výhodnej činnosti Medicare, aby odvrátila protimonopolné obavy.

Analytici Jefferies David Windley a Steven Couche chválili Cigna za to, že odstúpil od dohody s Humanou. Analytici uviedli, že ich model obchodu nepredpokladal nárast zisku na akciu až do tretieho roku po fúzii. Firma tiež špekulovala, že generálny riaditeľ Cigna Cordani nemal potrebnú podporu od investorov na úspešné zlúčenie s Humanou.

„Bez ohľadu na dôvod, využiť negatívnu reakciu na správy o obchodoch nasmerovaním takmer celého voľného cash flow na spätné odkúpenie je hudba pre hodnotovo citlivé uši držiteľov,“ napísali analytici. Dodatočné spätné odkúpenia akcií v hodnote 10 miliárd dolárov, zvýšili ich celkové plánované spätné odkúpenia na 11,3 miliardy USD. Trhová kapitalizácia spoločnosti Cigna bola v pondelok popoludní na úrovni približne 88 miliárd dolárov. Naproti tomu Humana má trhovú kapitalizáciu 58,7 miliardy USD. Obid firmy patria medzi najväčších poskytovateľov zdravotného poistenia v USA.

Cigna odstupuje od fúzie s firmou Humana a ohlasuje spätný odkup za 10 miliárd USD: Akcie vzrástli o 16 %

Spoločnosť tiež plánuje podľa tlačovej správy použiť „väčšinu svojho voľného peňažného toku na spätný nákup akcií v roku 2024“ a do konca prvej polovice roku 2024 spätne odkúpiť kmeňové akcie v hodnote najmenej 5 miliárd USD. Spoločnosť tiež v pondelok opätovne potvrdila svoje ročné usmernenia na rok 2023.

„Keď sa pozrieme na širšie prostredie a strategické príležitosti, ktoré máme pred sebou, zostaneme finančne disciplinovaní s jasným zameraním na plnenie našej stratégie, poskytovanie hodnoty pre našich akcionárov a investovanie do našej budúcnosti,“ uviedol Cordani.

Cigna Group

Firma Cigna je americká spoločnosť zameraná na poskytovanie zdravotného poistenia, ako aj iných produktov a služieb v oblasti zdravotnej starostlivosti. Cigna je jednou z popredných zdravotných poisťovní v Spojených štátoch a pôsobí aj na medzinárodnej úrovni. Spoločnosť poskytuje rôzne druhy poistných produktov, vrátane poistenia na liečebné a hospitalizačné náklady, poistenia pre skupiny a poistenia pre jednotlivcov.

Spoločnosť tiež ponúka rôzne zdravotné a wellness programy, s cieľom podporovať zdravý životný štýl svojich klientov. Okrem toho poskytuje aj služby riadenia zdravotnej starostlivosti a ďalšie služby zamerané na zlepšenie prístupu k zdravotnej starostlivosti a zvýšenie efektívnosti a kvality starostlivosti.

Akcie Cigna

Akcie Cigma v tomto roku klesli o -6 %. Aktuálne sa akcie firmy obchodujú za na 301,9 USD, čo predstavuje 17 násobok zisku na akciu (P/E); 8,3 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF); 10 násobok EV/EBITDADividendový výnos akcií je 1,63 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokCo čeká finanční trhy tento týden? Stručný přehled
Ďalší článokDôležité rozhodnutie Fedu aj ECB o úrokových sadzbách už tento týždeň!
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno