Štvrtročný zisk Coinbase dvojnásobne vyšší oproti celému minulému roku

Skvelé čísla poháňa vpred rozmach v obchodovaní kryptomien a ich širšia akceptácia v investičnej komunite.

0
317

Spoločnosť Coinbase Global, týždeň pred zverejnením uviedla, že očakáva zisk za prvý štvrťrok vo výške 730 až 800 miliónov dolárov, čo je viac ako dvojnásobok toho, čo zarobila za celý rok 2020. Firme sme sa tiež venovali v našom článku v strede minulého mesiaca, kedy sme informovali o jej vstupe na burzu, na ktorej ponúkne 114,9 milióna akcií a ktoré sa budú obchodovať pod skratkou COIN. Taktiež sme ju zaradili medzi 3 najlepšie burzy kryptomien v súčasnosti.

Najväčšia americká kryptomenová burza očakáva v prvom štvrťroku tržby na úrovni 1,8 miliardy USD, čo presahuje celkové výnosy za predchádzajúci rok, v ktorom zaznamenala 1,3 miliardy USD. Počet obchodníkov na platforme sa zvýšil na 56 miliónov, s priemerom niečo cez 6 miliónov používateľov, ktorí uskutočňujú transakcie každý mesiac.

Coinbase ponúkne svoje akcie verejnosti na akciovej burze Nasdaq 14. apríla a stane sa prvou dôležitou firmou v oblasti obchodovania kryptomien na trhu, pričom ostatné začínajúce startupy v oblasti digitálnych mien, ktoré uvažujú o vstupe na burzu, a inštitúcie, ktoré vstupujú do tohto odvetvia, budú debut pozorne sledovať, aby určili dopyt investorov.

xtb

Čo sa týka ďalšieho výhľadu, manažment neposkytol na druhý štvrťrok ani na celý rok žiadne ciele týkajúce sa zisku ani výnosov. Uviedol jedine, že predpokladá „zmysluplný rast“ v roku 2021. Spoločnosť Coinbase, založená v roku 2012, mala v poslednom týždni obchodovania na súkromnom trhu Nasdaq hodnotu zhruba 90 miliárd dolárov čo je ešte o viac ako 20 miliárd viac ako v písaní nášho posledného článku.

Coinbase
Zdroj obrázku: pymnts.com

Podľa dátovej platformy PitchBook bola spoločnosť počas svojho posledného súkromného financovania v októbri 2018 ohodnotená na úroveň viac ako 8 miliárd dolárov. Prudký nárast vo valuácii možno spájať s rastúcou cenou kryptomeny Bitcoin, zvýšeným obchodovaním digitálnych mien ako aj čoraz vyššou akceptáciou alternatívnych platidiel.

Ocenenie spoločnosti Coinbase zatieni aj ocenenie tých najvýznamnejších búrz sveta ako Intercontinental Exchange (ICE -materská spoločnosť NYSE), NasdaqLondýnska burza cenných papierov či CME Group (operátor termínových búrz). 

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno