Clubhouse hľadá financovanie

Sociálna sieť Clubhouse v posledných týždňoch vyvolala celosvetový záujem a tým pádom aj investorov, avšak prístup k investovaniu do nového fenoménu majú momentálne iba súkromní investori, keďže firma zatiaľ nie je na akciovom trhu. Aplikácia, ktorá bola spustená v minulom roku funguje primárne na hlasovej interakcii užívateľov v tzv. miestnostiach, pričom jej veľkým špecifikom je, že používatelia sa môžu na ňu dostať iba prostredníctvom pozvánok od iných užívateľov aplikácie. Napriek tomu ju používa už viac ako 10 miliónov ľudí z celého sveta.

Sociálna sieť je stále dostupná len na operačnom systéme iOS od Apple a vyvíja ju spoločnosť Alpha Exploration. Rozruch okolo Clubhouse spôsobil aj vysoký rast jej hodnoty. Hoci ešte v decembri 2020 bola aplikácia nacenená na takmer 100 miliónov dolárov, už v januári to bolo okolo miliardy. Aktuálne vedenie spoločnosti rokuje o získaní finančného kapitálu od investorov v rámci kola financovania, ktoré by mohlo ohodnotiť podnik až na 4 miliardy dolárov.

Táto hodnota by odzrkadlila astronomické očakávania, ktoré majú od aplikácie súkromní investori. Clubhouse je sotva rok starý, ale pritiahol pozornosť rôznych významných osobností v oblasti podnikania a inšpiroval ostatné sociálne siete, ktoré sa momentálne snažia napodobniť špecifické črty trendovej aplikácie a pracujú na svojich vlastných verziách, ktoré by mohli byť alternatívou.

clubhouse app 3
Zdroj obrázku: Neil Patel

Spoločnosť Twitter bola jednou z týchto sietí, keď predstavila produkt s názvom Spaces a ďalšími firmami, ktoré skúmajú tieto možnosti sú Facebook, LinkedIn od Microsoftu či Slack Technologies, ktorý v predošlom roku kúpila firma Salesforce za 27,7 miliardy dolárov.

Nie je jasné, koľko sa Clubhouse snaží vo financovaní získať ani ktorí investori sa rokovaní zúčastňujú. Podmienky tohto kola financovania by sa mohli ešte zmeniť, uviedli ľudia pre agentúru Bloomberg.

Ďalšie novinky

xtb
xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokSarcos Robotics plánuje vstúpiť na burzu prostredníctvom SPAC
Ďalší článokŠtvrtročný zisk Coinbase dvojnásobne vyšší oproti celému minulému roku
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno