Čo je to kryptoburza?

Kryptoburza je platforma pre nákup a predaj kryptomien. Okrem obchodných služieb, tie najlepšie burzy kryptomien ponúkajú aj zisťovanie cien prostredníctvom obchodnej činnosti, ako aj samotné úložisko pre vaše kryptomeny. Pred kryptoburzami boli ľudia schopní získať kryptomenu iba ťažbou alebo organizovaním transakcií na rôznych online a offline fórach. Dnes existujú burzy kryptomien, ktoré ponúkajú množstvo digitálnych aktív a rôznu úroveň zabezpečenia a súvisiace poplatky. 

Výber burzy kryptomien

Burzy kryptomien môžu byť centralizované aj decentralizované, preto je dôležité vykonať prieskum skôr, ako si jednu z nich vyberiete. A tiež pretože kryptomeny sú volatilné a mnoho kryptobúrz bolo vystavených útokom od hackerov. Pri výbere burzy kryptomien je dôležité zohľadniť rôzne faktory, okrem iných aj:

  • Limity vkladov / výberov
  • Poplatky
  • Spôsob platby
  • Regionálne obmedzenia a nariadenia
  • Reputácia
  • Požiadavky na overenie

Najlepšie burzy kryptomien

  1. Coinbase
Najlepšie burzy kryptomien - Coinbase
Zdroj: Cryptopedia

Spoločnosť Coinbase, ktorá bola založená v roku 2012, je jedna z prvých na scéne kryptomien od ich vzniku, patrí medzi najlepšie burzy kryptomien na svete. Je to plne regulovaná a licencovaná burza kryptomien a pôsobí legálne vo viac ako 40 štátoch. Zatiaľ čo odvetvie kryptomien bolo plné podvodných mincí a pochybných búrz, Coinbase sa do veľkej miery vyhýbal akejkoľvek kontroverzii. Coinbase ponúka mimoriadne ľahko použiteľnú platformu, ktorá výrazne znižuje bariéru vstupu pre investície do kryptomien. Najlepšie burzy kryptomien

Coinbase tiež ponúka poistené peňaženky pre investorov a obchodníkov na ukladanie ich investícií. Je dôležité si však uvedomiť, že v prípade zneužitia vášho účtu z vlastnej činnosti toto poistenie neplatí. Coinbase navyše ponúka bezplatnú verziu Coinbase Pro, ktorá má inú, ale lacnejšiu štruktúru poplatkov a podstatne viac možností, najmä pokiaľ ide o grafy a ukazovatele. Spoločnosť vyhráva rôzne ocenenia každý rok a preto ju mnohí odborníci radia medzi najlepšie burzy kryptomien.

Poplatky: medzi 0,99 USD a 2,99 USD v závislosti od dolárovej hodnoty nákupu.

Výhody:

  • Široká škála možností altcoinov
  • Jednoduché užívateľské rozhranie
  • Vysoká likvidita
  • Veľmi bezpečné a spoľahlivé (dvojfaktorové overenie)
  • Žiadne poplatky za výber

Nevýhody:

  • Vysoké poplatky, ak nepoužívate Coinbase Pro
  • Používateľ neovláda kľúče peňaženky
  • Menej možností obchodovania s altcoinmi ako niektoré iné burzy

V súčasnosti, keď si otvoríte účet v Coinbase a vložíte 100 dolárov, dostanete ako bonus od 5 do 10 dolárov!

2. Binance

najlepšie kryptoburzy- Binance
Zdroj: Nomics

Burza Binance bola založená v roku 2017 so silným zameraním na obchodovanie s altcoinmi a patrí medzi najlepšie burzy kryptomien. Binance ponúka viac ako 100 rôznych obchodných párov medzi rôznymi kryptomenami. Ponúka síce pár fiat-krypto párov, ale väčšina z nich sa nachádza medzi kryptomenami. 

V súčasnosti Binance dominuje v globálnom výmennom priestore a tvorí denne značnú časť objemu kryptoobchodovania. Burza umožňuje vklady iba v amerických dolároch globálnym používateľom prostredníctvom systému SWIFT, hoci nakupovať vybraný počet kryptomien môžete i prostredníctvom kreditnej alebo debetnej karty. Vklady s použitím viac ako 20 ďalších fiat mien sú povolené, vrátane eura. 

Binance je najvhodnejší pre ľudí, ktorí by chceli obchodovať alebo investovať do menej známych altcoinov. Napríklad Coinbase ponúka na obchodovanie 46 rôznych kryptomien, zatiaľ čo Binance ich má cez 50. Môže sa to zdať ako malý rozdiel, ale každá minca ponúka používateľom viac príležitostí. Binance je ideálna kryptoburza pre každého, kto by chcel obchodovať s altcoinmi, alebo pre kohokoľvek, kto hľadá pokročilejšie mapovanie. 

Poplatky: 0,1% pre stranu príjemcu a 0,1% pre stranu tvorcu. To sa zmenšuje s objemom obchodu na obidve strany obchodu na 0,02%. Používanie pôvodnej kryptomeny Binance, BNB, znižuje poplatky o 25%.

Výhody:

  • Nižšie poplatky ako iné bežne používané burzy
  • Široká škála altcoinov
  • Pokročilejšie mapovanie

Nevýhody:

  • Určené pre pokročilejších používateľov
  • Menej obchodných párov

3. Bisq

Najlepšie burzy kraptomien- Bisq

Medzi najlepšie burzy kryptomien patrí aj Bisq, je to softvér na stiahnutie a ponúka decentralizovanú výmenu bitcoinov a kryptomien typu peer-to-peer, ktorá nemá centrálny bod zlyhania. Použitím Bisqu sa nikto okrem používateľa nedotýka alebo nekontroluje finančné prostriedky používateľa. Zatiaľ čo centralizované ústredne ako Coinbase neumožňujú používateľovi ovládať súkromné ​​kľúče, Bisq dáva úplnú kontrolu nad používateľom všetkých výmen GDAX, ACH, ETC, XRP, CEX a BNB. 

Keďže Coinbase tieto kľúče má, môže tiež zabaviť vaše prostriedky, ak to považuje za podozrivé z vykonávania aktivity na vašom účte. Bisq kľúče nedrží, takže nikdy nezachytí vaše prostriedky. Aj keď mnohí tvrdia, že táto dostupnosť otvára možnosti pre trestnú činnosť, okamžite poskytuje aj účtovné jednotky jednotlivcom v krajinách s menej rozvinutými bankovými systémami. 

Bisq je okamžite prístupný pre kohokoľvek, kto má počítač alebo smartphone, pretože neexistuje žiadny proces registrácie alebo pravidlo KYC (Know Your Customer). Je to ideálne riešenie pre tých, ktorí hľadajú súkromie, disidentov žijúcich v represívnom režime alebo pre kohokoľvek, kto nemá preukaz vydaný vládou. Bisq tak mnoho odborníkov radí medzi najlepšie burzy kryptomien na svete.

Poplatky: Pri platbe poplatkov pomocou bitcoinu sú náklady na obchodovanie s jedným bitcoinom 0,10% na strane tvorcu a 0,70% na strane príjemcu. Pri platbe poplatkov v BSQ je poplatok za obchodovanie s jedným bitcoinom 0,05% na strane tvorcu a 0,35% na strane príjemcu.

Výhody:

  • Decentralizovaná platforma, ktorá nepochádza z KYC
  • 30 rôznych platobných možností
  • Mobilná aplikácia pre Android aj iOS

Nevýhody:

  • Rýchlosť transakcie môže byť nízka
  • Objemy obchodov môžu byť nízke
  • Nie je dobre navrhnutý pre aktívne obchodovanie

Pre viac zaujímavostí zo sveta kryptomien kliknite TU.

xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics
Predchádzajúci článokAkcie Boeing chytajú druhý dych vďaka novým objednávkam
Ďalší článokApple v Európe investuje 1 miliardu eur do najväčšieho výskumného centra „čipov“ v EÚ
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno