Miliardár Mike Novogratz v utorok v rozhovore pre agentúru Bloomberg prezradil, že kúpil akcie Facebooku pred spustením digitálnej peňaženky.

„Kúpil som si akcie Facebooku, pretože si myslím, že vyjde s peňaženkou Novi niekedy v tomto štvrťroku,“ uviedol. „Zrazu budete mať k tomuto kryptopriestoru pripojených 2,4 miliardy ľudí.“

„Mám veľmi veľa úrokových sadzieb,“ uviedol v utorok Novogratz, výkonný riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Holdings Ltd. v rozhovore pre Bloomberg Television. „Pre mňa je krátka päťročná časť výnosovej krivky skvelým zaistením pre každé portfólio, krypto aj nekrypto.“

Kto je Mike Novogratz ?

Michael Novogratz je bývalý manažér hedžových fondov v spoločnosti Fortress Investment Group a partner v spoločnosti Goldman Sachs, je častým komentátorom cenových akcií v bitcoinoch. Je zakladateľom, generálnym riaditeľom a predsedom spoločnosti Galaxy Digital Holdings, investičného fondu, ktorý obchoduje, spravuje a poskytuje poradenstvo v oblasti aktív spojených s blockchainom.  V roku 2007 ho Forbes pred finančnou krízou v rokoch 2007–2008 zaradil medzi miliardárov. Po investovaní do kryptomien. Ak si chcete prečítať viac informácií o tomto úspešnom investorovi, kliknite TU.

Prečo Mike Novogratz kúpil akcie Facebook ?

Novogratz pre agentúru Bloomberg uviedol, že aktíva rastú kvôli rovnakej ústrednej téme že centrálne banky vkladajú do systému príliš veľa peňazí. Mike Novogratz je jeden z hlavných investorov, ktorý držia veľké mnôžstvo Bitcoinov. Tvrdí že celková hodnota kryptomien prednedávnom preskočila 2 bilióny dolárov, čo sa zhruba za 2 mesiace v dôsledku inštitucionálneho dopytu zdvojnásobilo. „Máme až 0,5% globálneho bohatstva v kryptomene a do konca roka to bude 1%,“ predpovedal.

Hlavným dôvodom prečo Mike Novogratz kúpil akcie Facebook je však staronová akvizícia Facebooku – novi.

akcie Facebook - NOVI
novi. Zdroj: Nomics

Čo je novi ?

Keď Facebook predstavil Libru, svoj projekt kryptomeny, existovali dva odlišné subjekty – Libra Association, nezisková organizácia, ktorá dohliada na všetky veci, a Calibra, dcérska spoločnosť Facebooku, ktorá buduje peňaženku založenú na Váhách s integráciou do WhatsApp a Messenger. Facebook dnes oznámil, že Calibra má nový názov Novi.

Novi je jedna z najnovších akvizícií Facebooku. Podľa spoločnosti Novi pochádza z latinských slov „novus“ (nové) a „via“ (spôsobom).

Prvým produktom spoločnosti Novi bude peňaženka s kryptomenami. Do telefónu si budete môcť stiahnuť samostatnú aplikáciu Novi. Aj keď nepotrebujete účet Facebook alebo WhatsApp na vytvorenie účtu Novi, bude prístupný aj priamo v programoch Messenger a WhatsApp – klepnutím na tlačidlo otvoríte ponuku Novi na odosielanie a prijímanie peňazí cez účet Novi peňaženka

Novi je akvizícia Facebooku, takže k nim budete mať prístup zo svojich obľúbených aplikácií.

Facebook Novi Wallet
Novi. Zdroj: Fool

Peniaze pomocou novi môžete posielať rovnako ľahko ako odosielanie správ. Stačí si vybrať komu posielate, zadáte čiastku, pozriete si výmenný kurz a uskutočnite prevod. Môžete sledovať každý krok a pridať svojim blízkym osobnú poznámku. Keď do peňaženky pridáte peniaze, prevedieme ich na digitálnu menu Diem, ktorú môžete posielať priateľom a rodinám po celom svete. Diem je nový globálny platobný systém, Navrhnutý tak, aby umožňoval otvorené, okamžité a nízkonákladové platby po celom svete.

Vaše peniaze prídu okamžite do peňaženky Novi, čo znamená, že nemusíte platiť viac, aby ste ich dostali rýchlejšie. Môžete sa tiež rozhodnúť udržiavať zostatok v peňaženke alebo vyberať v miestnej mene, kedykoľvek a kdekoľvek chcete.

Pre viac informácií a zaujímavostí zo sveta kryptomien kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s kryptomenami kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s akciami alebo ETF kliknite TU.

akcie facebook,akcie facebook, akcie facebook, akcie facebook, akcie facebook, akcie facebook

xtb
xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics, Bloomberg
Predchádzajúci článokAkcie Nvidia vs. AMD, ktoré sú lepšie?
Ďalší článokAkcie vodikového startupu Nikola sa prepadli už o takmer 90%
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno