Miliardár Mike Novogratz kúpil akcie Facebook

Známy investor Mike Novogratz uviedol, že kúpil akcie spoločnosti Facebook Inc., aby mohol ťažiť zo stúpania kryptomeny

0
332

Miliardár Mike Novogratz v utorok v rozhovore pre agentúru Bloomberg prezradil, že kúpil akcie Facebooku pred spustením digitálnej peňaženky.

„Kúpil som si akcie Facebooku, pretože si myslím, že vyjde s peňaženkou Novi niekedy v tomto štvrťroku,“ uviedol. „Zrazu budete mať k tomuto kryptopriestoru pripojených 2,4 miliardy ľudí.“

„Mám veľmi veľa úrokových sadzieb,“ uviedol v utorok Novogratz, výkonný riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Holdings Ltd. v rozhovore pre Bloomberg Television. „Pre mňa je krátka päťročná časť výnosovej krivky skvelým zaistením pre každé portfólio, krypto aj nekrypto.“

xtb

Kto je Mike Novogratz ?

Michael Novogratz je bývalý manažér hedžových fondov v spoločnosti Fortress Investment Group a partner v spoločnosti Goldman Sachs, je častým komentátorom cenových akcií v bitcoinoch. Je zakladateľom, generálnym riaditeľom a predsedom spoločnosti Galaxy Digital Holdings, investičného fondu, ktorý obchoduje, spravuje a poskytuje poradenstvo v oblasti aktív spojených s blockchainom.  V roku 2007 ho Forbes pred finančnou krízou v rokoch 2007–2008 zaradil medzi miliardárov. Po investovaní do kryptomien. Ak si chcete prečítať viac informácií o tomto úspešnom investorovi, kliknite TU.

Prečo Mike Novogratz kúpil akcie Facebook ?

Novogratz pre agentúru Bloomberg uviedol, že aktíva rastú kvôli rovnakej ústrednej téme že centrálne banky vkladajú do systému príliš veľa peňazí. Mike Novogratz je jeden z hlavných investorov, ktorý držia veľké mnôžstvo Bitcoinov. Tvrdí že celková hodnota kryptomien prednedávnom preskočila 2 bilióny dolárov, čo sa zhruba za 2 mesiace v dôsledku inštitucionálneho dopytu zdvojnásobilo. „Máme až 0,5% globálneho bohatstva v kryptomene a do konca roka to bude 1%,“ predpovedal.

Hlavným dôvodom prečo Mike Novogratz kúpil akcie Facebook je však staronová akvizícia Facebooku – novi.

akcie Facebook - NOVI
novi. Zdroj: Nomics

Čo je novi ?

Keď Facebook predstavil Libru, svoj projekt kryptomeny, existovali dva odlišné subjekty – Libra Association, nezisková organizácia, ktorá dohliada na všetky veci, a Calibra, dcérska spoločnosť Facebooku, ktorá buduje peňaženku založenú na Váhách s integráciou do WhatsApp a Messenger. Facebook dnes oznámil, že Calibra má nový názov Novi.

Novi je jedna z najnovších akvizícií Facebooku. Podľa spoločnosti Novi pochádza z latinských slov „novus“ (nové) a „via“ (spôsobom).

Prvým produktom spoločnosti Novi bude peňaženka s kryptomenami. Do telefónu si budete môcť stiahnuť samostatnú aplikáciu Novi. Aj keď nepotrebujete účet Facebook alebo WhatsApp na vytvorenie účtu Novi, bude prístupný aj priamo v programoch Messenger a WhatsApp – klepnutím na tlačidlo otvoríte ponuku Novi na odosielanie a prijímanie peňazí cez účet Novi peňaženka

Novi je akvizícia Facebooku, takže k nim budete mať prístup zo svojich obľúbených aplikácií.

Novi. Zdroj: Fool

Peniaze pomocou novi môžete posielať rovnako ľahko ako odosielanie správ. Stačí si vybrať komu posielate, zadáte čiastku, pozriete si výmenný kurz a uskutočnite prevod. Môžete sledovať každý krok a pridať svojim blízkym osobnú poznámku. Keď do peňaženky pridáte peniaze, prevedieme ich na digitálnu menu Diem, ktorú môžete posielať priateľom a rodinám po celom svete. Diem je nový globálny platobný systém, Navrhnutý tak, aby umožňoval otvorené, okamžité a nízkonákladové platby po celom svete.

Vaše peniaze prídu okamžite do peňaženky Novi, čo znamená, že nemusíte platiť viac, aby ste ich dostali rýchlejšie. Môžete sa tiež rozhodnúť udržiavať zostatok v peňaženke alebo vyberať v miestnej mene, kedykoľvek a kdekoľvek chcete.

Pre viac informácií a zaujímavostí zo sveta kryptomien kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s kryptomenami kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s akciami alebo ETF kliknite TU.

akcie facebook,akcie facebook, akcie facebook, akcie facebook, akcie facebook, akcie facebook

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno