Bitcoin je najväčšie digitálne aktívum založené na blockchaine, s trhovou kapitalizáciou 173,5 miliárd dolárov od  1 júna  2020. Považuje sa za najúspešnejšiu kryptomenu vôbec. Nasledujúce subjekty patria medzi popredných prvých investorov do bitcoinových a blockchainových aktív, zostavených zo správ z médií. V tomto článku si rozoberiem TOP 5 najlepších investorov, ktorí zbohatli na tejto kryptomene.

Barry Silbert

Barry Silbert
https://www.cnbc.com/2018/07/17/digital-currency-groups-silbert-buys-more-bitcoin.html

Barry Silbert je slávny bitcoinový investor, jeden z najlepších bitcoinových investorov na svete. Mali by sme poznamenať, že je zakladateľom skupiny Digital Currency Group – jednej z popredných spoločností vo svete kryptomeny. Cieľom spoločnosti je urýchliť rozvoj globálneho finančného systému budovaním a podporou bitcoinových a blockchainových spoločností. Digital Currency Group investovala do viac ako 125 spoločností spojených s blockchainom. V roku 2016 získala poskytovateľa správ CoinDesk, ktorý organizuje priemyselné konferencie.

Medzi ďalšie portfóliové spoločnosti patrí Genesis, poskytovateľ likvidity pre kupujúcich a predávajúcich kryptomeny na mimoburzovom trhu. Digital Currency Group tiež vlastní spoločnosť Grayscale Investments, ktorá spravuje Bitcoin Investment Trust ( GBTC), investičný nástroj, ktorý drží bitcoin a poskytuje investorom expozíciu voči cenovým pohybom aktíva

Vzhľadom na jeho lukratívne projekty nie je žiadnym prekvapením, že Silbert patrí medzi najúspešnejších kryptoinvestorov v hodnote približne 500 miliónov amerických dolárov, ako uvádza Forbes.

Michal Novogratz

Michal Novogratz
https://www.cryptoknowmics.com/news/bitcoin-breeds-on-confidence-which-is-gone-mike-novogratz/

Michael Novogratz, bývalý manažér hedžových fondov v spoločnosti Fortress Investment Group a partner v spoločnosti Goldman Sachs, je častým komentátorom cenových akcií v bitcoinoch. Je zakladateľom, generálnym riaditeľom a predsedom spoločnosti Galaxy Digital Holdings, investičného fondu, ktorý obchoduje, spravuje a poskytuje poradenstvo v oblasti aktív spojených s blockchainom.

V roku 2018 spoločnosť Novogratz založila spoločnosť Galaxy a prispela 302 miliónmi dolárov do digitálnych a iných aktív. Ostatní investori prispeli sumou 302 miliónov USD. Vo štvrťroku marca 2020 spoločnosť Galaxy vykázala aktíva v hodnote 365,2 milióna dolárov, čo je pokles zo 402,8 milióna dolárov držaných na konci roku 2019. Spoločnosť Galaxy držala 13 338 bitcoinov v hodnote 122,5 milióna dolárov.

V novembri 2017 spoločnosť Novogratz skvele predpovedala, že bitcoin môže do konca roka 2018 dosiahnuť 40 000 dolárov – nasledujúci mesiac dosiahol vrchol 19 650 dolárov a v nasledujúcom roku sa následne prepadol na hranicu 3 000 dolárov. Vo februári 2020 Novogratz uviedol, že očakáva, že by bitcoin mohol v roku 2020 dosiahnuť nové historické maximum.

Tyler a Cameron Winklevossovci

winkevoss 1 scaled
https://fortune.com/2015/10/05/gemini-winklevoss-bitcoin/

Keď hovoríme o úspechu vo svete investovania bitcoinov, mali by sme pripustiť, že bratia Winklevossovci patria medzi najlepších bitcoinových investorov na svete. V skutočnosti dvojčatá Winklevossovci,Tyler a Cameron, sú považovaní za prvých bitcoinových miliardárov.

Cameron a Tyler Winklevossovci sú investovali mnohých kryptomien a obchodov súvisiacich s blockchainom, predovšetkým do burzy Gemini. Od roku 2020 bratia vlastnia 179 605,25 bitcoinov v hodnote 1 438 918 236,69 dolárov.

Dvojčatá Winklevossovci zahájili burzu Gemini v roku 2015. Spoločnosť umožňuje investorom nakupovať, predávať a ukladať digitálne aktíva. Gemini spustilo bitcoinové futures na burze cenných papierov Chicago Board Options Exchange (CBOE) v decembri 2017. V júli 2018 Komisia pre cenné papiere (SEC) zamietla ich žiadosť o zriadenie bitcoinového ETF. Okrem bitcoinu sú bratia významne investovaní do ethereum , aj keď nezverejnili svoje presné podiely.

Dan Morehead

Dan Morehead 1
https://thecoinshark.net/altcoins/dan-morehead-heres-the-altcoin-that-will-make-2021

Dan Morehead je zakladateľom, výkonným riaditeľom a hlavným investičným riaditeľom spoločnosti Pantera Capital. Spoločnosť je prvou investičnou spoločnosťou, ktorá sa zameriava na bitcoiny, a je jedným z najväčších inštitucionálnych držiteľov kryptomeny. Spoločnosť Pantera uviedla na trh prvý kryptomenový fond v USA, keď sa bitcoiny obchodovali za 65 dolárov. Morehead bol tiež prvým investorom, ktorý ponúkol predaukčnú počiatočnú ponuku mincí (ICO) fond.

Spoločnosť Pantera uskutočnila 38 portfóliových investícií. Medzi významné investície patrí európska burza Bitstamp; Brave, webový prehliadač s otvoreným zdrojom a reklamný ekosystém; Shapeshift, decentralizovaná burza na obchodovanie s mincami; a Polychain Capital, rizikový fond, ktorý zhromažďuje 200 miliónov dolárov. V decembri 2017, na vrchole rozmachu kryptomien, sa uvádzalo, že bitcoinový fond spoločnosti Pantera Capital získal pre investorov návratnosť 24 000%.

Roger Ver

VER
http://orbes.com/sites/lukefitzpatrick/2019/12/20/bitcoin-cash-to-surpass-btc-market-cap-says-roger-ver

Roger Ver je jedným z prvých (a najkontroverznejších) investorov do bitcoinu. Roger Ver je tiež známy ako zanietený podporovateľ začínajúcich spoločností súvisiacich s bitcoinmi, Ripple a Kraken a investovanie do kryptomenien.

Vďaka svojej otvorenej povahe a osobnosti sa Roger Ver nebojí využiť svoj vplyv na sociálnych sieťach na rozhovor o Bitcoine, ktorý mu dal prezývku Bitcoin Ježiš. Upozorňujeme, že v posledných rokoch evanjelista bitcoinu vyjadril svoju podporu bitcoinovej hotovosti.

Podľa posledných údajov je Roger Ver jedným z najbohatších investorov v kryptosvete, v peňaženke má viac ako 100 000 bitcoinov.

Pre viac informácií a zaujímavosti zo sveta kryptomien kliknite TU.

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Investopedia, Wealthfront
Predchádzajúci článokWarren Buffet predal akcie Apple a nakúpil akcie týchto 3 spoločností
Ďalší článokAmazon chce konkurovať Shopify, preto kúpil spoločnosť Selz
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno