Čo nakupoval Michael Burry ?

Veľké hedžové fondy v posledných dňoch zverejňovali takzvaný report 13F, ktorý predstavuje štvrťročné správy podané inštitucionálnymi investičnými manažérmi. Dnes sme Vám už priniesli na čo stavili investorské legendy S.Druckenmiller a D.Tepper a taktiež sa pozrieme do čoho investoval Michael Burry.

Michael Burry, správca investícií v Scion Asset Management, ktorý sa preslávil v The Big Short, teraz drží pozíciu Big Long, v súvislosti s Čínou. Burry zvýšil svoje býčie stávky na gigantov elektronického obchodu JD a Alibaba, aj keď ostatné hedžové fondy ochladzovali po znovuotvorení obchodov v krajine. Tohto investora sme zaradili medzi 10 investorov, ktorých kroky sa oplatí sledovať a teraz obaja stavili na AI.

Tieto dve akcie sa stali najväčšími podielmi jeho Scion Asset Management a predstavujú 20 % jeho akciového portfólia. Jeho úspech nespočíva len v tom, že spoločnosti obnovia svoje schopnosti, ale aj v tom, že prežijú geopolitické riziká, ktoré vyhnali mnohých jeho kolegov.

Burry, ktorý sa preslávil po predpovedaní krachu bývania v roku 2008, sa dostal do novín v pondelok po tom, čo odhalil, že počas bankových nepokojov v prvom štvrťroku nabral regionálnych veriteľov. To nebola jeho jediná protichodná predpoveď. Po zakúpení Alibaba a JD v posledných mesiacoch roku 2022, keď Čína ukončila politiku Covid Zero, Burry zvýšil podiely v dvoch posledných štvrťrokoch. Jeho podiel v JD sa viac ako strojnásobil na 250 000 akcií v hodnote 9,4 miliónov dolárov, čo tvorí 10 % jeho portfólia. Zdvojnásobil tiež držbu Alibaby na 10 miliónov dolárov.

Portfólio Scion Asset Management

Ako už bolo vyššie spomínané JD tvorí najväčšie zastúpenie (10%) spomedzi všetkých akcií v portfóliu Michaela Burryho. Počet akcií JD od posledného štvrťroku tak u Scion Asset Management vzrástol o 233%. Alibaba tvorí má v súčasnosti v portfóliu Scionu 3. najväčšie zastúpenie s podielom 9,4 %.

Michael Burry nakúpil 125 000 akcií spoločnosti Signet Jewelers v hodnote 9,17 miliónov dolárov a v súčasnosti je to jeho druhá najväčšia pozícia (9,7%). Taktiež nakúpil akcie New York Community Bancorp v hodnote 8,76 miliónov dolárov, Liberty Latin America v 6,62 hodnote miliónov dolárov, Capital One Financial, ktoré mu tvorí 6,9% podiel v portfóliu v hodnote 6,48 miliónov dolárov a tiež spoločnosti ako Cigna Group, Zoom či Wells Fargo.

Naopak oproti minulému štvrťroku sa Burry zbavoval akcií Coherent, kde predal 25 000 akcií spoločnosti, Geo Group, kde predal viac ako 62 % podiel akcií a predával tiež akcie spoločnosti Boeing, kde sa zbavil 60 000 akcií. Burry tiež predával podiely vo firmách ako sú Bed, Bath & Beyond, BlackBerry, Canadian Natural Resources či Michaels Companies. Celková hodnota portfólia Scion Asset Management tvorí 94,3 miliónov dolárov.

Michael “Big Short” Burry vo veľkom stávkuje na Čínu

V ďalších článkoch sa pozrieme aj na kroky ďalších rešpektovaných investorov.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokInvestorské legendy S.Druckenmiller a D.Tepper stavili na umelú inteligenciu
Ďalší článokČo nakupoval Warren Buffett v prvom štvrťroku 2023?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno