BlackRock a Coinbase sa spájajú v budovaní kryptomenového trhu

Najväčší správca peňazí na svete bude spolupracovať s kryptomenovou burzou Coinbase, aby uľahčil inštitucionálnym investorom správu a obchodovanie s kryptomenami. Akcie Coinbase poskočili o 10%.

0
179

Spojenie BlackRock a Coinbase

Akcie Coinbase včera vzrástli o +10,01% na $88,90 po tom, čo spoločnosti BlackRock a Coinbase informovali, že budú spolupracovať v pri správe a obchodovaní s kryptomenami. Dohoda zároveň poskytla určitú úľavu investorom najväčššej americkej kryptomenovej burzy, ktorej akcie tento rok do stredy stratili viac ako dve tretiny svojej trhovej hodnoty.

Špičkoví klienti BlackRock budú môcť využívať svoj systém riadenia investícií Aladdin na dohľad nad svojou expozíciou voči bitcoinom spolu s ďalšími aktívami v portfóliu, ako sú akcie a dlhopisy, a na uľahčenie financovania a obchodovania na burze Coinbase, uvádza sa vo štvrtkovom vyhlásení. Zameranie partnerstva s Coinbase, najväčšou americkou krypto-obchodnou platformou, „bude spočiatku zameraná na bitcoiny,“ povedal BlackRock.

Opäť väčšia adopcia kryptomien na hlavných finančných trhoch

Krok BlackRock prehlbuje zapojenie tradičných finančných hráčov Wall Street do kryptomien a súvisiacich technológií, a to aj po tohtoročnom zrútení tejto triedy aktív. Bitcoin v roku 2022 stratil približne polovicu svojej hodnoty, zatiaľ čo kolaps ekosystému Terra a hedžového fondu Three Arrows Capital vyvolali otázky o odolnosti trhu a podnietili zvýšenú regulačnú kontrolu.

xtb

Coinbase zas čelí vyšetrovaniu americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) či spoločnosť nechala Američanov obchodovať s digitálnymi aktívami, ktoré mali byť registrované ako cenné papiere. BlackRock sa rozhodol pre partnerstvo s Coinbase kvôli jeho postaveniu na trhu a úlohe pri poskytovaní obchodovania, služieb úschovy, prvotriedneho maklérstva a možností vykazovania. Služby budú dostupné pre klientov oboch spoločností.

Partnerstvo je „potvrdením budúcnosti blockchainu a digitálnych aktív a tiež potvrdením reputácie Coinbase,“ povedal analytik firmy Oppenheimer & Co. Owen Lau. „Je to veľké plus pre priemysel a tiež pre Coinbase.“

„Naši inštitucionálni klienti sa čoraz viac zaujímajú o získanie expozície na trhoch s digitálnymi aktívami a zameriavajú sa na to, ako efektívne riadiť prevádzkový životný cyklus týchto aktív,“ uviedol vo vyhlásení Joseph Chalom, globálny vedúci strategických ekosystémových partnerstiev spoločnosti BlackRock.

Inštitucionálni investori predstavovali približne tri štvrtiny z 309 miliárd dolárov v objeme obchodov na Coinbase v prvom štvrťroku, spoločnosť zverejnila v máji. Medzi klientov Coinbase patria hedžové fondy, firemné pokladnice a správcovia aktív.

„Partnerstvo Coinbase medzi BlackRock a Aladdin je pre našu firmu vzrušujúcim míľnikom,“ uviedli v samostatnom vyhlásení Brett Tejpaul, šéf Coinbase Institutional, a Greg Tusar, viceprezident pre inštitucionálny produkt. „Zaviazali sme sa posunúť priemysel vpred a vytvoriť nové prístupové body, keďže inštitucionálna adopcia kryptomien sa naďalej rýchlo zrýchľuje.“

Pre BlackRock je toto partnerstvo ďalším krokom v širšej stratégii expanzie do digitálnych aktív. Generálny riaditeľ Larry Fink v marci uviedol, že firma študuje rastúci význam digitálnych aktív a stablecoinov a ako ich možno využiť na pomoc klientom.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno